Dawid Murek wykluczony z gry na minimum trzy tygodnie

O prawdziwym falstarcie mogą mówić zawodnicy Wkręt-metu AZS-u Częstochowa. Drużyna w pierwszych trzech meczach nie ugrała nawet seta a na domiar złego urazu prawego podudzia doznał Dawid Murek.

Mariusz Rajek

Przypomnijmy, że podczas sobotniego meczu z Effectorem Kielce w drugim secie przy stanie 7-6 poprosił on o zmianę. Powodem był nasilający się ból prawej łydki. W poniedziałek zawodnik przeszedł szczegółowe badania i niestety sytuacja nie wygląda najlepiej. – W kolano wdała się nieprzyjemna infekcja, zbiera się tam wydzielina, która powoduje wewnętrzne zapalenie. Dawid musi wykonać kolejne badania, ale już teraz wiemy, że przerwa w jego grze potrwa nie krócej niż trzy tygodnie. Do sprawy trzeba podejść poważnie, ponieważ miał on w przeszłości sporo problemów z podobnym urazem – przekazał nam trener częstochowskich akademików Marek Kardos.

Dawid Murek nie zagra przez najbliższe trzy tygodnie Dawid Murek nie zagra przez najbliższe trzy tygodnie