Liga Mistrzyń gr. E: Dynamo z Gamową na czele zatrzymane przez Schweriner SC

W pierwszej kolejce grupy E Ligi Mistrzyń, niemiecki Schweriner SC wygrał po tie-breaku z najlepszym rosyjskim zespołem, Dynamem Kazań.

Tomasz Rosiński

Na początku spotkania siatkarki Schwerinera SC grały bardzo bojaźliwie przeciw najlepszemu rosyjskiemu zespołowi (6:9; 8:14). Dynamo Kazań starało się kontrolować pierwszą partię (13:19). W tym momencie nastąpił dość niespodziewany przestój Rosjanek, który wykorzystały mistrzynie Niemiec i przegrywały tylko 19:20. Rosyjski zespół nie pozwolił jednak Schweriner SC na nic więcej w tym secie i po błędzie Souzy zwyciężył 25:21.

Niespotykanym wynikiem rozpoczęła się II odsłona meczu (7:0). Taką samą passą odpowiedziały zawodniczki Dynama (8:7). Od tej chwili gra była wyrównana (13:12). Mistrzynie Niemiec z akcji na akcję grały coraz lepiej i zdemolowały w tym secie ubiegłoroczne brązowe medalistki Ligi Mistrzyń (25:14).

Od startu trzeciej partii przewagę uzyskały mistrzynie Rosji (6:10). W końcówce Dynamo Kazań prowadziło trzema "oczkami" (17:20), lecz dobra gra w bloku oraz kontrataku pozwoliła wyrównać siatkarkom Schwerinera SC (23:23). Więcej zimnej krwi w kluczowych akcjach III seta zachowały Niemki i to one po ataku Denise Hanke wygrały 25:23.

Podrażnione porażką w poprzedniej części pojedynku, zawodniczki Dynama Kazań od początku IV partii grały agresywnie i narzuciły swój styl gry (6:9). Dobra gra blokiem mistrzyń Rosji pozwoliła im stopniowo zwiększać przewagę (13:18), a seta zakończyła skutecznym zagraniem Jekaterina Gamowa (21:25).

Gra przez cały piąty set wyglądała tak samo. Schweriner SC wychodził na kilku punktowe prowadzenie, które po chwili niwelowało Dynamo Kazań (od 7:4 do 7:6; od 14:11 do 14:13). Ostatecznie po udanej akcji w kontrataku i punkcie Anji Brandt, mistrzynie Niemiec zwyciężyły tie-breaka 15:13 i dość niespodziewanie całe spotkanie 3:2.

Schweriner SC - Dynamo Kazań 3:2 (21:25, 25:14, 25:23, 21:25, 15:13)

Schweriner SC: Hatinova, Steenbergen, Hanke, Brandt, Souza, Buijs, Thomsen (libero) oraz Volker.

Dynamo Kazań: Gamowa, Bown, Borisienko, Koszelewa, Starcewa, Ewdokimowa, Ułanowa (libero) oraz Efremowa, Chrzanowskaja, Woronkowa, Moroz.