Polki za granicą: Nieudany mecz zespołu Efimienko

Imoco Volley Conegliano, w którym występuje polska środkowa, nie zaliczył drugiej kolejki Serie A1 do udanych. Spadkobierca Spes Volly bez walki uległ drużynie z Modeny w trzech setach.

Michał Kaczmarczyk

Po czterosetowym zwycięstwie w pierwszej ligowej kolejce siatkarki Imoco Volley Conegliano liczyły na powtórzenie dobrej gry i korzystnego rezultatu w starciu z Volley Modena. Zadanie, mówiąc delikatnie, nie należało do najłatwiejszych, wszak barw niedzielnych rywalek zespołu Zuzanny Efimienko bronią takie siatkarki jak Taismary Aguero, Jenny Barazza czy znana z gry w Polsce Alisha Glass.

Już pierwsza partia meczu jasno potwierdziła, że zawodniczki z Conegliano, choć wpierane z trybun przez żywiołową, ponad czterotysięczną widownię, nie zaliczą spotkania z Modeną do łatwej przeprawy. Dzięki doskonałej grze Anji Spasojević przyjezdne zdecydowanie zwyciężyły w pierwszym secie, a po dobrym wykorzystaniu bloku zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę w kolejnej partii. Nawet w najbardziej zaciętej, trzeciej i ostatniej partii, siatkarki Imoco Volley tylko raz wychodziły na prowadzenie; reszta seta należała do lepszych tego dnia przeciwniczek.

Młoda polska środkowa nie zaliczy tego meczu do szczególnie udanych: Efimienko zagrała tylko w pierwszym secie, zdobywając w nim zaledwie jeden punkt blokiem. Polka została zmieniona przez Alessandrę Crozzolin, która nie zeszła z parkietu do końca spotkania.

Imoco Volley Conegliano - Assicuratrice Milanese Volley Modena 0:3 (17:25, 18:25, 22:25)

Conegliano: Camera, Fiorin, Calloni, Efimienko, Barcellini, Nikolova, Rossetto (libero) oraz Crozzolin, Zanotto, Maruotti, Agostinetto, Daminato

Modena: Glass, Aguero, Paggi, Barazza, Spasojević, Horvath, Croce (libero) oraz Rinieri, Mari, Harmotto, Brussa, Valeriano