Puchar CEV mężczyzn: Jarosz gra dalej, festiwal złotych setów (wyniki czwartkowych spotkań)

Delekcie nie udało się awansować do kolejnej rundy Pucharu CEV. Jednak jest jeden Polak, który może się cieszyć ze zwycięstwa i awansu do dalszej fazy rozgrywek.

W tym artykule dowiesz się o:

Polski zespół - Delecta Bydgoszcz poniósł porażkę w Pucharze CEV. W pierwszym meczu bydgoszczanie zwyciężyli 3:0, jednak na terenie rywala było im bardzo ciężko. Przegrana w tie-breaku oznaczała, iż siatkarze z grodu nad Brdą rozegrać muszą "złotego seta". Ten niestety nie poszedł po ich myśli i tym samym Delecta zakończyła krótką przygodę w tych rozgrywkach. VaLePa Sastamala oraz Calcit Kamnik - te drużyny również przeszły dalej, rozstrzygając dodatkową partię na swoją korzyść. Ekipa Jakuba Jarosza natomiast wygrała drugie spotkanie z CSKA Sofia i awansowała bez większych problemów. Wyniki czwartkowych spotkań w Pucharze CEV: Andreoli Latina

(Włochy) - CSKA Sofia (Bułgaria) 3:1 (25:16, 25:15, 23:25, 25:21) VaLePa Sastamala

(Finlandia) - Selver Tallinn (Estonia) 3:0 (25:18, 25:17, 25:14) Złoty set: 15:10 Volley Amriswil (Szwajcaria)

- Calcit Kamnik (Słowenia) 3:1 (25:16, 25:17, 18:25, 25:19) Złoty set: 11:15 Halkbank Ankara

(Turcja) - Delecta Bydgoszcz (Polska) 3:2 (25:21, 25:22, 21:25, 18:25, 16:14) Złoty set: 15:8