Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Impel Wrocław zwolnił trenera!

Zarząd Impel Volleyball S.A. w dniu 19 grudnia 2012 roku podjął decyzję o rozwiązaniu umowy z trenerem Rafałem Błaszczykiem, który w klubie pracował od... 1987 roku!
Artur Długosz
Artur Długosz

W środę stało się to, co przewidywano od dawna. Siatkarki Impela Wrocław w rozgrywkach Orlen Ligi w tym sezonie spisują się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Zespół miał walczyć o czołowe lokaty, a plasuje się w dolnych rejonach tabeli. Niezbyt wiele pomogła zmiana rozgrywającej, a drużyna, która w swoim składzie ma gwiazdy siatkówki, cały czas ma problemy z odnoszeniem zwycięstw. - Gdy bardzo się chce i jest się świadomym oczekiwań wszystkich dookoła, wcale nie gra się łatwo. To nie jest tak, że to pomaga. Ten bagaż czasami zaczyna trochę uwierać - zwłaszcza wtedy, kiedy coś nie idzie, jest mało czasu - mówił jeszcze niedawno szkoleniowiec ekipy z Dolnego Śląska.

Rafał Błaszczyk miał nadzieję, że błędy drużyny wyeliminuje w najbliższym czasie. - Przed nami naprawdę dużo pracy. My budujemy w tej chwili nową drużynę, a tworzymy ją w warunkach wojny. Jesteśmy w trakcie walki. Nie bardzo mamy czas na eksperymentowanie, ale myślę, że poradzimy sobie. Będziemy poszczególne elementy zgrywać ze sobą - podkreślał szkoleniowiec. Problem jednak w tym, że Błaszczyk mówił tak od samego początku sezonu, a wyniki cały czas były bardzo złe. W końcu zarząd klubu nie wytrzymał i szkoleniowcowi nie pomogło nawet zwycięstwo w ostatniej potyczce ligowej. - Sytuacja, w której znalazł się zespół na tym etapie rozgrywek wymagała podjęcia trudnych decyzji. W imieniu Zarządu Impel Volleyball S.A., pracowników spółki, zawodniczek i kadry trenerskiej, dziękuję Rafałowi Błaszczykowi za serce i oddanie w pracę nad rozwojem klubu - poinformował Jacek Grabowski, prezes Impel Volleyball S.A.

Tym samym era trenera Rafała Błaszczyka dobiegła końca. Szkoleniowiec związany od lat z siatkówką we Wrocławiu, przestanie prowadzić żeńską drużynę, ale... - Dziękujemy trenerowi Rafałowi Błaszczykowi za wieloletnią pracę włożoną w prowadzenie zespołu Impel Wrocław. Dziękujemy za profesjonalizm w pracy, zaangażowanie oraz liczne sukcesy naszego zespołu a także za zdobyte medale z reprezentacją Polski na letnich uniwersjadach. Rozstając się z trenerem Rafałem Błaszczykiem, liczymy na dalszą współpracę i wsparcie. Wierzymy, że doświadczenie i wiedza jaką posiada wykorzystana zostanie przy realizacji kolejnych projektów. Życzymy mu wielu sukcesów - skomentował natomiast prezes Zarządu Impel S.A., Grzegorz Dzik.

Rafał Błaszczyk z wrocławskim klubem jako trener związany był od 1987 roku. Przez lata pracował i kierował grupami młodzieżowymi, odnosząc liczne sukcesy. W 2000 roku objął stanowisko drugiego trenera pierwszego zespołu. Odpowiadał jednocześnie za szkolenie młodzieży, z którą zdobywał rokrocznie medale mistrzostw Polski. W 2004 roku został pierwszym trenerem drużyny występującej w Plus Lidze Kobiet. W 2010 roku zdobył czwarte miejsce w finale Challenge Cup. Od 2005 roku pracował z drugą reprezentacją Polski, z którą wywalczył złoty medal na Uniwersjadzie w Bangkoku w 2007 roku oraz brązowy na Uniwersjadzie w Belgradzie w 2009 roku.

W najbliższym spotkaniu zespół Impela Wrocław poprowadzi drugi trener, Marek Solarewicz.

Rafał Błaszczyk, były już trener Impela Wrocław Rafał Błaszczyk, były już trener Impela Wrocław

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (8):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×