KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Alekno opuści kadrę Rosji?

Według doniesień rosyjskiej prasy dotychczasowy szkoleniowiec Sbornej podjął decyzję o zaprzestaniu pracy z drużyną narodową. Alekno jest autorem złotego medalu olimpijskiego dla Rosji.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

Wydawać by się mogło, że po niebagatelnym sukcesie, jakim było zdobycie przez kadrę Rosji złotego medalu na olimpiadzie w Londynie trener Władimir Alekno i rosyjska federacja siatkówki nie będą miały wątpliwości w kwestii kontynuowania owocnej współpracy; tym bardziej, że to właśnie szkoleniowiec Zenita Kazań przyczynił się w dużej mierze do wygranej w meczu finałowym. Jednak gdy już już opadły emocje po londyńskiej wiktorii, dotychczasowy selekcjoner Rosjan wciąż zastanawiał się nad przedłużeniem kontraktu z federacją. - Władimir Romanowicz powinien po prostu odetchnąć, rozważyć wszystko i dopiero wtedy podjąć decyzję. Miejmy nadzieję, że w przeciągu 1,5 miesiąca wszystko w tej sprawie będzie jasne - mówił w wywiadzie dla sport-express.ru prezes rosyjskiej federacji, Stanisław Szewczenko.

Jak donosi wspomniany dziennik, Alekno przemyślał wszystkie za i przeciw i jest coraz bliżej podjęcia decyzji o odejściu ze stanowiska trenera męskiej kadry. Byłby to spory problem dla władz rosyjskiej siatkówki, gdyż w tym momencie musiałyby szukać następców zarówno Alekny, jak i śp. Siergieja Owczynnikowa, szkoleniowca reprezentacji siatkarek.

Trener Alekno pracował z reprezentacją swojego kraju w latach 2007-8, potem wrócił do niej w roku 2010. Poza złotem igrzysk olimpijskich były siatkarz zdobył ze Sborną srebro mistrzostw Europy (2007), brązowy medal na igrzyskach w Pekinie (2008), a także złoto Ligi Światowej i Puchar Świata (2011).

Według niektórych źródeł możliwym następcą Alekny jest trener Lokomotiwu Nowosybirsk, Andriej Woronkow. Szkoleniowiec mistrzów olimpijskich ma ogłosić ostateczną decyzję o swoje przyszłości tuż po zakończeniu turnieju finałowego Pucharu Rosji, w którym udział bierze jego drużyna, Zenit Kazań.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
sport-express.ru
Komentarze (1)
 • muse Zgłoś komentarz
  A po co sugerujecie w tytule, że ją opuści, skoro nie ma podstaw do tego, aby tak uważać? Alekno podjął decyzję już dawno i ogłosi ją za kilka dni.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×