LM: W Kazaniu blisko niespodzianki i emocje do ostatniej piłki, spokojny awans Cuneo

Obrońcy mistrzowskiego tytułu, siatkarze Zenitu Kazań, po raz kolejny mieli bardzo trudną przeprawę z zespołem Berlin Recycling Volleys. Swój awans pewnym zwycięstwem przypieczętowało Cuneo.

Tomasz Rosiński

Przed tygodniem w Berlinie obie drużyny stoczyły pasjonujący pojedynek, ostatecznie zakończony szczęśliwym zwycięstwem Zenitu po tie-breaku. I tym razem podopieczni Władimira Alekno i gracze mistrza Niemiec stworzyli widowisko emocjonujące do ostatniej piłki.

Po pierwszym secie spotkania wydawało się, że u siebie mistrzowie Rosji będą nie do zatrzymania i zwyciężą w trzech partiach (25:15). Lecz ambitna postawa BR Volleys pozwoliła im wyjść na prowadzenie dwa do jednego w setach. Wyraźnie podrażnieni takim obrotem spraw zawodnicy Zenitu Kazań szybko doprowadzili do tie-breaka (25:13). W piątym secie drużyny niesamowicie walczyły w każdej akcji. Siatkarze z Berlina byli bardzo blisko doprowadzenia do "złotego seta", ale ostatni punkt w tej rywalizacji padł łupem obrońców tytułu (16:14) i to oni zagrają w II rundzie fazy play-off Ligi Mistrzów. Ich przeciwnikiem będzie lepszy z pary Dynamo Moskwa-Trentino Volley.
Obrońcy tytułu z Kazania rozegrali aż 10 setów w dwumeczu przeciwko BR Volleys i dzięki zimnej krwi w decydujących momentach awansowali do kolejnej rundy Obrońcy tytułu z Kazania rozegrali aż 10 setów w dwumeczu przeciwko BR Volleys i dzięki zimnej krwi w decydujących momentach awansowali do kolejnej rundy
Zenit Kazań - Berlin Recycling Volleys 3:2 (25:15 , 21:25 , 28:30, 25:13, 16:14)

Zenit Kazań: Anderson, Michajłow, Lee, Abrosimow, Siwożelez, Vermiglio, Babiczew (libero) oraz Kołodyński, Obmoczajew, Apalikow.

Berlin Recycling Volleys: Kromm, Shoji, Fischer, Carroll, Hohne, Kmet, Krystof (libero) oraz Spirovski, Kuhner, Galandi.

Awans: Zenit Kazań

***

W spotkaniu rewanżowym pomiędzy Bre Banca Lannutti Cuneo a ACH Volley Lublana, Włosi mieli tylko chwilę dekoncentracji prowadząc 2:0 w setach i 17:12 w trzeciej odsłonie, którą ostatecznie przegrali na przewagi (24:26). W czwartym secie siatkarze z Serie A wrócili do swojej dobrej gry i zwyciężyli pewnie 25:16, przypieczętowując swój awans do kolejnej rundy LM.

Bre Banca Lannutti Cuneo - ACH Volley Lublana 3:1 (25:16, 25:21, 24:26, 25:16)

Bre Banca Lannutti Cuneo: Sokołow, N'Gapeth, Rossi, Abdel-Aziz, Kohut, Antonov, Marchisio (libero) oraz Grbić, Galliani, Della Lunga.

ACH Volley Lublana: Rasić, Flajs, Sket, Ropret, Petrović, Sidibe, Fabjan (libero) oraz Klobucar, Vidić, Lewis.

Awans: Bre Banca Lannutti Cuneo