Superliga: Zespół Kadziewicza blisko wygrania z liderem, zwycięstwa drużyn Falaski i Grozera

Zespół Łukasza Kadziewicza, Szachtior Soligorsk, był bardzo blisko zwycięstwa nad liderem grupy czerwonej, zaś ze zwycięstw cieszyli się znani z PlusLigi Miguel Falasca oraz Georg Grozer.

Tomasz Rosiński

Łukasz Kadziewicz wyszedł w podstawowym składzie swojego zespołu, Szachtiora, który minimalnie w tie-breaku (15:17) uległ faworyzowanej Guberniji Niżny Nowogród.

Sensacyjnie w Permie z miejscowym Prikamie przegrał 2:3 Lokomotiw Charków, który w ostatniej kolejce pokonał moskiewskie Dynamo. W zapowiadanym jako hit kolejki spotkaniu, Zenit Kazań nie dał żadnych szans Gazpromowi, wygrywając w trzech setach.

Zwycięstwa odniosły będące w ostatnim czasie w formie zespoły Miguela Falaski - Ural oraz Georga Grozera - Biełgorie. Ekipa tego pierwszego pokonała dopiero w piątym secie beniaminka z Groznego, natomiast drużyna niemieckiego atakującego nie miała problemów z wywiezieniem kompletu punktów z Jarosławia.

Wyniki XVI kolejki rosyjskiej Superligi:

Grupa czerwona

Dynamo Moskwa - Fakieł Nowy Urengoj 1:3 (25:23, 16:25, 17:25, 23:25)

Szachtior Soligorsk - Gubernija Niżny Nowogród 2:3 (19:25, 25:22, 25:18, 22:25, 15:17)

Prikamie Perm - Lokomotiw Charków 3:2 (20:25, 25:21, 17:25, 25:22, 15:13)

Dynamo Krasnodar - Iskra Odincowo 3:0 (30:28, 25:23, 25:17)