Serie A: Weekend bez niespodzianek, Jakub Jarosz MVP meczu w Vibo Valentii

Dziewiętnasta kolejka Serie A nie przyniosła spektakularnych rozwiązań. Po dwóch seriach porażek na drogę zwycięstw powróciła Andreoli Latina, a Jakub Jarosz sięgnął po kolejne wyróżnienie dla MVP.

Anna Dmochowska

Choć trudno mówić o zaskakujących wynikach 8. kolejki rundy rewanżowej, to łatwiej już wskazać niespodziewane zwroty akcji, które jednak najczęściej okazywały się jednorazowym zrywem, jak drugi set w meczu w Cuneo. Najszybciej z przeciwnikiem uporała się Lube Banca Macerata, która na pokonanie ostatniej w tabeli ekipy z Werony potrzebowała przysłowiowej godziny z prysznicem. Najdłużej i z największą dozą emocji, choć bez podziału punktów, rywalizowały zespoły Sir Safety Perugii i Copry Piacenzy.

Andreoli Latina spotkanie 19. kolejki rozegrała z sąsiadem w klasyfikacji, Tonno Callipo Vibo Valentią. Podobnie jak w meczu Cuneo kryzysowy okazał się drugi set, jednakże to zespół Jakuba Jarosza ostatecznie okazał się lepszy. Polski atakujący sprawił też sobie spóźniony prezent urodzinowy w postaci wyróżnienia dla MVP. Zdobył w sumie 24 punkty, w tym 21 atakiem przy 57-proc. skuteczności w tym elemencie. Trzy oczka dołożył blokiem.

Wyniki spotkań 8. kolejki rundy rewanżowej Serie A1:

Itas Diatec Trentino - BCC-NEP Castellana Grotte 3:0 (25:18, 25:20, 25:22)
Bre Banca Lannutti Cuneo - Casa Modena 3:1 (25:22, 14:25, 25:22, 25:23)
Sir Safety Perugia - Copra Elior Piacenza 1:3 (25:22, 21:25, 26:28, 24:26)
Cucine Lube Banca Marche Macerata - Marmi Lanza Werona 3:0 (25:16, 25:14, 25:18)
Tonno Callipo Vibo Valentia - Andreoli Latina 1:3 (21:25, 25:17, 21:25, 19:25)
CMC Rawenna - Altotevere San Giustino 0:3 (23:25, 17:25, 20:25)