Puchar Challange: Dynamo Krasnodar bliżej finału, popis Destinee Hooker

We wtorek rozegrano pierwsze spotkanie półfinałowe Pucharu Challange siatkarek. Dynamo Krasnodar bez najmniejszych problemów ograło fińskie LP Salo.

Agnieszka Kaszuba

Już pierwszy set wyraźnie pokazał, która drużyna będzie we wtorek stroną dominującą. Dynamo w premierowej odsłonie dosłownie zmiażdżyło rywalki, wygrywając 25:6. Później przewaga rosyjskiej ekipy nie była już tak przytłaczająca. Przyjezdne starały się nawiązać walkę, ale o urwaniu faworytkom seta nie mogły nawet marzyć. Przegrały odpowiednio do 20 i 18. Choć rewanż odbędzie się w Finlandii, sprawa awansu do finału już teraz wydaje się rozstrzygnięta.

Najlepszą zawodniczką na parkiecie bezsprzecznie okazała się Destinee Hooker. Amerykanka zapisała na swoim koncie 23 oczka, atakując ze znakomitą, ponad 70-procentową skutecznością.

Dynamo Krasnodar - LP Viesti Salo 3:0 (25:6, 25:20, 25:18)

Dynamo: Marjuknicz, Szczerban, Havelkova, Uraljewa, Mierkułowa, Hooker, Kriuczkowa (libero).

LP: Laszcz, Kosonen, Jokinen, Hakkinen, Stojanović, Kozyriacka, Hamalainen (libero).

Drugi półfinał Pucharu Challange rozpocznie się w środę. Aurubis Hamburg podejmie w nim Rebecchi Lupa Piacenza.