KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Co się dzieje z Ivaną Plchotovą?

Czeska środkowa z powodu urazu kręgosłupa straciła sporą część rozgrywanych w tym roku spotkań Tauronu MKS i wygląda na to, że ta sytuacja nie zmieni się na lepsze.
Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

Ostatni mecz, w jakim Ivana Plchotova została zgłoszona do składu, to wyjazdowe starcie z Siódemką Legionovia (12 stycznia 2013), zakończone zwycięstwem Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza w pięciu setach. Czeszka wtedy przestała całe spotkanie w kwadracie dla rezerwowych, ustępując miejsca w szóstce Aleksandrze Liniarskiej. Od tamtej pory była siatkarka Muszynianki nie była już brana pod uwagę przy ustalaniu składu: środkową ominęły starcia w Pucharze CEV z tureckim Fenerbahce, a także zwycięski dla Zagłębianek turniej finałowy Pucharu Polski. Czeska zawodniczka od dłuższego czasu jest zastępowana przez nieźle spisującą się w tym sezonie Liniarską, ponadto ostatnie mecze Tauronu MKS z Impelem Wrocław udowodniły, że w roli środkowej sprawdza się także Milena Stacchiotti

Plchotova to ważne ogniwo w dąbrowskiej ekipie i choć jej absencja nie jest odczuwana przez MKS tak dotkliwie jak przypuszczano, sympatycy klubu oczekują na jak najszybszy powrót zawodniczki do pełnej sprawności. Uraz kręgosłupa, który w najgorszym wypadku mógł nawet zakończyć sportową karierę środkowej, wciąż nie pozwala siatkarce na powrót na parkiet. Trener Waldemar Kawka tuż przed pilskimi finałami PP zapowiadał: - Ivana wróciła do nas. Mam nadzieję, że jest to kwestia tygodnia lub dwóch i będzie grała - jednak nieobecność siatkarki przeciągnęła się do końca marca, kiedy to Czeszka wzięła udział w rozgrzewce przed drugim spotkaniem ćwierćfinałowym. W samym meczu już nie zagrała.

Jak obecnie przedstawia się stan zdrowia Plchotovej? Jak informuje biuro prasowe Tauronu MKS, póki co siatkarka jest niezdolna do rozegrania całego meczu, a jej występ w piątek i sobotę stoi pod znakiem zapytania. Dąbrowscy kibice muszą mieć nadzieję, że zastępujące Czeszkę zawodniczki spiszą się w starciu z BKS-em Aluprofem Bielsko-Biała równie dobrze, jak we wcześniejszych meczach.

Środkowa straciła sporą część sezonu przez uraz kręgosłupa Środkowa straciła sporą część sezonu przez uraz kręgosłupa

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
 • rzeszowiak Zgłoś komentarz
  [quote]Czeska środkowa z powodu urazu kręgosłupa straciła sporą część rozgrywanych w tym roku spotkań Tauronu MKS i wygląda na to, że ta sytuacja nie zmieni się na
  Czytaj całość
  lepsze[/quote] Szkoda tej zawodniczki bo ma niezłe predyspozycje na środku ,oby jak najprędzej wróciła do gry.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×