Marek Union-Ivkoni Dupnitsa mistrzem Bułgarii

Siatkarze Marek Union-Ivkoni Dupnitsa obronili tytuł mistrzów Bułgarii. W decydującym starciu pokonali oni CVC Gabrovo 3:0 i w serii meczów finałowych zwyciężyli 2:0.

Mateusz Lampart

Uczestnik tegorocznej edycji Ligi Mistrzów pokonał w drugim meczu finałowym CVC Gaborovo 3:0. Mecz odbył się w Arenie Samokov, obserwowało go 2000 widzów.
Podopieczni trenera Najdena Najdenowa tym samym obronili tytuł zdobyty przed rokiem. To drugi triumf tej drużyny w rozgrywkach krajowych w tym sezonie. Wcześniej zdobyli oni Puchar Bułgarii, w finale pokonując tych samych rywali. Brązowe medale mistrzostw Bułgarii przypadły w udziale Levskiemu Sofia.

Wielce prawdopodobne jest, że w przyszłym sezonie Marek Union-Ivkoni Dupnitsa zagra w Lidze Mistrzów. Co prawda Bułgaria nie ma zagwarantowanego miejsca w elitarnych rozgrywkach dla mistrza kraju, ale ostatnie lata pokazują, że mistrz Bułgarii co roku dostaje dziką kartę od Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV), uprawniającą do startu w tych rozgrywkach.

CVC Gabrovo - Marek Union-Ivkoni Dupnitsa 0:3 (16:25, 19:25, 19:25)