Pilanki znów ograły Pałac, PTPS zagra o piątą lokatę

Siatkarki PTPS-u Piła po raz drugi pokonały Pałac Bydgoszcz i zagrają o piąte miejsce w Orlen Lidze na zakończenie sezonu 2012/2013.

Paweł Sala
Paweł Sala

Pilanki przed własną publicznością liczyły na drugie zwycięstwo, które zapewniłoby tej drużynie awans do decydującej rundy w walce o miejsca 5-8. W pierwszym spotkaniu w Bydgoszczy PTPS oddał rywalowi tylko jednego seta, a najlepszą zawodniczką tamtego meczu była reprezentantka Serbii Tijana Malesević (22 punkty).

Serbka również odegrała kluczową rolę w swoim zespole w poniedziałkowym starciu. Początek tego pojedynku należał do gospodyń, które w pierwszym fragmencie zyskały kilkupunktową przewagę. W środkowej części seta sytuacja na parkiecie zaczęła się zmieniać na niekorzyść miejscowych. Lepsza gra na zagrywce i dobra postawa Rachael Adams (10 punktów w meczu przy skuteczności 77 procent!) przynosiły punkty bydgoszczankom. Później jednak tym samym odpowiedziały miejscowe. Blok Małgorzaty Lis i koleżanek sprawił, że PTPS wrócił do gry. Końcówka partii była bardzo emocjonująca, a szalę zwycięstwa ostatecznie przechyliły na swoją korzyść siatkarki z Piły.

Jak się później okazało, to właśnie pierwszy set był tym najbardziej emocjonującym w poniedziałkowym meczu. W kolejnej odsłonie pilanki zagrały kapitalnie, wykorzystując w pełni blok i zagrywkę. Bydgoszczanki nie radziły sobie w obronie i na przyjęciu serwisu. Dominacja gospodyń nie podlegała dyskusji. Punktowały Lis, Monika Martałek oraz Malesević. Ostatecznie PTPS pewnie triumfował do 14.

W trzecim secie z siatkarek Pałacu już zupełnie uszło powietrze. Pilanki grały konsekwentnie prowadząc w środkowej części seta wysoko 16:10. Miejscowe tego dnia były świetnie dysponowane w polu zagrywki, gdzie wyróżniała sięNatalia Krawulska (5 asów serwisowych). Ostatecznie PTPS triumfował do 18 i w całym meczu 3:0. Pilanki zagrają o piąte miejsce z Impelem Wrocław, który również w dwóch meczach rozprawił się z Budowlanymi Łódź.

PTPS Piła - Pałac Bydgoszcz 3:0 (26:24, 25:14, 25:18)

PTPS: Kuligowska, Martałek, Lis, Malesević, Archangielskaja, Krawulska, Wysocka (libero) oraz Paszek, Wawrzyniak, Borek (libero), Naczk, Kajzer.

Pałac: Schulz, Martinez, Mazurek, Liliom, Adams, Grejman, Kuehn-Jarek (libero) oraz Mucha, Sosnowska, Biedziak, Krzywicka.

Sędziowie: Andrzej Kobienia (I), Paweł Ignatowicz (II)

MVP: Tijana Malesević