Waleczne aleksandrowianki, zwycięskie Siódemki - relacja z meczu Siódemka Legionovia - Jedynka Aleksandrów Łódzki

Po obfitującym w zwroty akcji drugim meczu barażowym o Orlen Ligę siatkarki Siódemki Legionovii pokonały 3:1 Jedynkę Aleksandrów Łódzki. Tym samym prowadzą 2:0 w rywalizacji do 3 zwycięstw.

Kinga Popiołek

W sobotę rozegrano pierwszy mecz barażowy pomiędzy Siódemką Legionovią a Jedynką Aleksandrów Łódzki. Wtedy to siatkarki walczącego o pozostanie w Orlen Lidze beniaminka pokonały pierwszoligowe rywalki 3:1. Wobec takiego stanu rzeczy trener legionowianek, Jolanta Studzienna nie dokonała zmian w wyjściowym składzie. Z kolei szkoleniowiec przyjezdnych zdecydował się na jedną korektę: w miejsce doświadczonej Marleny Mieszały pojawiła się Kristina Yordanska.

Siódemki świetnie rozpoczęły drugie spotkanie, gdyż już po kilku minutach ich przewaga była bardzo wyraźna, 8:2. Bardzo dobrze w zespole gospodyń funkcjonowały zagrywka i blok, serwisy rywalek w punkt przyjmowała Magdalena Saad, co niezwykle ułatwiało rozegranie Kindze Bąk. Z kolei w ekipie z Aleksandrowa Łodzkiego do połowy partii trudno się było doszukiwać pozytywów: podopieczne Mariusza Bujka przegrywały nawet dwunastoma punktami (5:17)!. Spora poprawa nastąpiła w momencie, kiedy w polu zagrywki pojawiła się Marta Natanek. Przyjmująca UKS-u Jedynki zastąpiła na placu gry Annę Tomczyk i w dużej mierze dzięki jej serwisom aleksandrowianki odrobiły kilka oczek straty. Szczególne znaczenie miało to w samej końcówce, gdy Siódemkom brakowało punktu do zamknięcia partii (24:18) a przeciwniczki trzykrotnie odroczyły "egzekucję".

Partia numer dwa nie zaczęła się tak pomyślnie dla gospodyń, co poprzednia. Tym razem zbieranie punktów było dość mozolne, bowiem siatkarki Jedynki starały się nie odstępować rywalek na krok, często wyrównując stan rywalizacji. Wyraźny sygnał do ucieczki dała koleżankom w kluczowej fazie seta MVP sobotniego starcia, Małgorzata Skorupa (20:16). Punktową zagrywkę dołożyła Kristina Michailenko i kiedy wydawało się, że legionowianki z wysoką przewagą "dojadą" do końca, przytrafił im się przestój, a Agata Babicz dwukrotnie w ten sam sposób sforsowała blok gospodyń. Trzecia tego typu sytuacja nie miała miejsca, kropkę nad "i" dla Legionovii postawiła Anna Sołodkowicz.

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

Podobnie jak dzień wcześniej, tak i w niedzielę, dał o sobie znać set trzeci, który znacznie lepszy był w wykonaniu Jedynek. Bardzo dobrze funkcjonował blok o czym kilkukrotnie przekonała się Anna Sołodkowicz: w jednej z akcji piłka na ziemi wylądowała szybciej niż sama zawodniczka (1:7). Siódemki zaczęły mieć coraz większe problemy z wyprowadzaniem składnych akcji, w związku z czym trener Studzienna wymieniła niemalże cały wyjściowy skład. Zabiegi nie przyniosły poprawy (12:21) bowiem dalszym ciągu przewaga Jedynki była ogromna a zawodniczki z Aleksandrowa Łódzkiego grały pewnie i na luzie wsadzały kolejne piłki w niestrzeżone fragmenty boiska. Przy stanie 16:24 w polu zagrywki Legionovii pojawiła się Ilona Gierak. Jej serwisy pomogły legionowiankom zdobyć kilka punktów i znacznie zmniejszyły rozmiary porażki.

Mimo krótkiej przerwy i zmiany stron boiska, Siódemki w dalszym ciągu znajdowały się w impasie a tytularna magia liczb była po stronie aleksandrowianek, które przez długi czas prowadziły czterema punktami (8:4, 15:11). Kiedy jednak na zagrywce pojawiła się Barbara Bawoł, losy partii zaczęły się odmieniać. Legionowianki nie dość, że szybko odrobiły straty, to wyszły na prowadzenie 19:15 - dopiero wtedy 27-letnia skrzydłowa opuściła pole zagrywki, a koleżanki z drużyny odblokowały się i spokojnie doprowadziły do wygranej w partii, jak i w meczu.

Tym samym Siódemce Legionovia w rywalizacji barażowej o Orlen Ligę wyszła na prowadzenie 2:0.

Siódemka Legionovia Legionowo - Jedynka Aleksandrów Łódzki 3:1 (25:21, 25:20, 21:25, 25:16)

Siódemka: Sołodkowicz, Skorupa, Gierak, Bąk, Łukaszewska, Jóźwicka, Saad (libero) oraz Marinova, Michailenko, Siwka (libero), Bawoł, Maciejczyk.

Jedynka: Tomczyk, Kwiatkowska, Wilk, Yordanska, Babicz, Kaliszuk, Nowakowska (libero) oraz Natanek, Przepiórka, Michalkiewicz.

MVP: Anna Sołodkowicz (Siódemka).

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 2:0 dla Siódemki Legionovii.