Transferowa karuzela Orlen Ligi - tydzień II

Za nami kolejny tydzień transferowej karuzeli. Wydarzyło się jak dotąd niewiele, choć włodarze beniaminka rozgrywek Orlen Ligi zapowiadają, że niebawem ujawnią skład zespołu na nowy sezon.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski

Atom Trefl Sopot

W Sopocie powoli rozkręca się budowa zespołu. W ostatnich dniach działacze przystąpili do rozmów z Eriką Coimbrą i Noris Cabrerą, które przyznają, że chętnie pozostałyby w drużynie mistrza Polski na kolejny sezon. Zadowolenia z dotychczasowej współpracy nie ukrywa również prezes klubu Roman Kniter.

Znacznie mniej przyjazne stosunki panują pomiędzy zarządem klubu a trenerem Adamem Grabowskim. Szkoleniowiec przyznał na łamach prasy, że wobec pojawiających się doniesień medialnych o rzekomym podpisaniu przez niego kontraktu z drużyną Budowlanych Łódź, wspominano o jego dyscyplinarnym zwolnieniu z sopockiego klubu.

O swoją przyszłość nie musi się już martwić Mariola Zenik. Była reprezentantka Polski podpisała w ostatnich dniach nową, dwuletnią umowę.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza

W ekipie wicemistrza Polski po odejściu Frauke Dirickx i przyjściu Rachael Adams nastała cisza. Belgijka, jak dotąd, jest jedyną siatkarką, która zdecydowała się opuścić ekipę z Zagłębia Dąbrowskiego. Pozostałe siatkarki otrzymały propozycje nowych umów, jednak część z nich nie określiła się co do swojej dalszej przyszłości. Wiadomo już, że w nowym sezonie barwy MKS-u reprezentować będą: Elżbieta Skowrońska, Joanna Staniucha-Szczurek, Aleksandra Liniarska, Krystyna Strasz i Katarzyna Zaroślińska. Z pozostałymi siatkarkami prowadzone są rozmowy.

BKS Aluprof Bielsko-Biała

Działacze czwartego zespołu Orlen Ligi zapowiadają rewolucję kadrową w związku z ostatnimi niepowodzeniami. Klub najprawdopodobniej opuści Wiesław Popik oraz kilka zawodniczek. Wśród nich najczęściej wymienia się Koletę Łyszkiewicz i Agatę Sawicką, którymi mocno interesuje się Chemik Police, Gabrielę Wojtowicz (urlop macierzyński), Miladę Bergrovą (kończy karierę) i Elisę Cellę.

Według ostatnich doniesień w klubie na nowy sezon pozostanie jednak Helena Horka, co do której mówiło się jeszcze niedawno, że opuści ekipę z Podbeskidzia. Przedłużenie kontraktów zaoferowano również  Marcie Szymańskiej i Marioli Wojtowicz. Wśród kandydatów na szkoleniowca wymienia się natomiast Mirosława Zawieracza.

Impel Wrocław

We Wrocławiu działacze po raz kolejny zamierzają zbudować zespół, który włączy się do walki o najwyższe cele. Jak dotąd, warunki kontraktu ustaliły Frauke Dirickx i reprezentantka Niemiec w kategorii juniorek - Magdalena Gryka. Obie siatkarki występują na pozycji rozgrywających co oznacza, że z klubem najprawdopodobniej rozstać się będą musiały Maja Ognjenović i Marta Haładyn. Prezes klubu Jacek Grabowski zapewnia jednak, że nic nie jest jeszcze przesądzone, bowiem kontrakt z Belgijką nie został sfinalizowany.

Umowy na nowy sezon przedłużyły z kolei Makare Wilson i Bogumiła Pyziołek, która z klubem ze stolicy Dolnego Śląska związana jest od 2002 roku. Oprócz nich ważne kontrakty posiadają: Katarzyna Mroczkowska, Patrycja Polak, Katarzyna Konieczna i Dorota Medyńska.

Transferowa karuzela Orlen Ligi - tydzień I
Chemik Police

W Policach w dalszym ciągu trwają rozmowy na temat kontraktów, w związku z czym, kibice muszą uzbroić się w cierpliwość. Prezes klubu Joanna Żurowska zapewnia, że skład drużyny powinien być znany w ciągu dwóch tygodni. Chęć gry w ekipie beniaminka oficjalnie potwierdziła Małgorzata Glinka-Mogentale. Na liście życzeń, obok znanych od kilku tygodni nazwisk, pojawiły się dwa kolejne. Klub z zachodniopomorskiego w swoich szeregach chętnie widziałby Koletę Łyszkiewicz i Agatę Sawicką. Libero Aluprofu Bielsko-Biała przyznaje jednak, że do końca maja ma ważny kontrakt ze swoim klubem, dlatego ostateczną decyzje co do swojej przyszłości podejmie dopiero w czerwcu.
Koletę Łyszkiewicz chętnie widzieliby w swoim zespole działacze Chemika Police Koletę Łyszkiewicz chętnie widzieliby w swoim zespole działacze Chemika Police


Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×