KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Transferowa karuzela PlusLigi - tydzień VI

Asseco Resovia i Delecta Bydgoszcz skompletowały już składy na nadchodzący sezon. Czy możemy jeszcze liczyć na spektakularne transfery w PlusLidze?

Ag Sta
Ag Sta

Asseco Resovia Rzeszów

W minionym tygodniu drużyna mistrza Polski pozyskała klasowego przyjmującego w osobie Petera Veresa. Węgierski zawodnik, który ma za sobą występy w drużynach z ligi włoskiej i ligi rosyjskiej, podpisał roczny kontrakt. Rzeszowski klub zabiegał o Verasa już od pięciu sezonów. W tym kontekście, pozyskanie przez Asseco Resovię Cristiana Savaniego, o czym mówiło się wcześniej, przestało być aktualne. Zawodnik prawdopodobnie pozostanie w lidze włoskiej.

Pozyskanie Veresa oznacza, że Asseco Resovia skompletowała skład na nadchodzący sezon. Rzeszowska drużyna zachowała trzon zespołu z ubiegłego sezonu. Oprócz Veresa, pozyskała Fabiana Drzyzgę, Dawida Konarskiego i Nikołaja Penczewa. Klub opuścili Zbigniew Bartman, Nikola Kovacević i Maciej Dobrowolski. Wypożyczeni zostaną między innymi Mateusz Mika, Rafał Buszek i Michał Kozłowski.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 

Według informacji przedstawionych przez Sebastiana Świderskiego, w drużynie brakuje już tylko atakującego. Zawodnik ten zostanie jednak pozyskany dopiero po zakończeniu Ligi Światowej. Na chwilę obecną wiadomo jedynie, że to siatkarz z Europy.

Klub wciąż nie zdecydował jeszcze o przyszłości Antonina Rouziera. Nieoficjalnie mówi się, że jego następcą może być Serb Sasa Starović.

Delecta Bydgoszcz

W minionym tygodniu klub uzupełnił skład o dwóch atakujących. Do drużyny dołączyli Bartosz Filipiak, który minione sezony spędził w SMS-ie Spała oraz Bartosz Janeczek (Asseco Resovia). Oznacza to, że podobnie jak Resovia, czwarta drużyna ubiegłego sezonu skompletowała już także prawdopodobnie skład na nadchodzący sezon.

Klub opuścili podstawowi zawodnicy: Michał Masny (Jastrzębski Węgiel), Dawid Konarski (Asseco Resovia) i Andrzej Wrona (PGE Skra). Oprócz wspomnianych wyżej atakujących, bydgoska ekipa pozyskała natomiast Kubańczyków Maikela Salas Moreno i Yassera Portuondo oraz Miłosza Zniszczoła.

PGE Skra Bełchatów

Potwierdziło się to, o czym mówiło się już wcześniej. Po sześciu latach drużynę z Bełchatowa opuszcza "żelazny rezerwowy" - Michał Bąkiewicz. Zawodnik dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu.

AZS Politechnika Warszawska

Kontrakty ze stołeczną drużyną przedłużyli Paweł Adamajtis (rezerwowy atakujący) oraz Michał Potera. Jak już informowaliśmy wcześniej, drużynę opuścił Fabian Drzyzga, który przeniósł się do Resovii, a w kręgu zainteresowań Lotosu Gdańsk są Krzysztof Wierzbowski i Maciej Zajder.

Effector Kielce

Nowym rozgrywającym kieleckiej drużyny został Piotr Lipiński, który minione 5 sezonów spędził w Delekcie Bydgoszcz. Lipiński związał się z Effectorem pięcioletnią umową.

Lotos Trefl Gdańsk

Drużyna z Pomorza jest bliska zamknięcia składu na kolejny sezon. Ustalone zostały już wstępne warunki kontraktów z czterema nowymi siatkarzami: Jakubem Jaroszem, Maciejem Zajderem, Krzysztofem Wierzbowskim i Robertem Milczarkiem. Zawodnikom zostaną zaoferowane roczne kontrakty, z opcją przedłużenia. Jeśli transfery zostaną sfinalizowane, klub do skompletowania składu będzie potrzebował tylko środkowego. Zdecydowano się bowiem o nieprzedłużaniu umowy z Wojciechem Kaźmierczakiem. W składzie na kolejny sezon znajdą się wyłącznie Polacy.
Jakub Jarosz jest już Jakub Jarosz jest już "jedną nogą" w drużynie z Gdańska.
 Wkręt-met AZS Częstochowa

W drużynie najprawdopodobniej pozostaną wypożyczeni z PGE Skry zawodnicy -Marcin Janusz, Srecko Lisinac i Grzegorz Bociek.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/doniesienia prasowe
Komentarze (10)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×