WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Plejada siatkarskich gwiazd w Czerwionce

Turniej siatkówki plażowej w Czerwionce przyciągnął na start wiele znanych nazwisk. Również wśród gości specjalnych nie zabrakło znakomitości z obecną reprezentantką Polski na czele.
Marek Knopik
Marek Knopik

W minioną niedzielę w Czerwionce-Leszczynach odbył się "I Siatkarski Piknik". W imprezie udział wzięli zarówno najmłodsi adepci siatkówki z pobliskich szkół, jak i siatkarze znani z plusligowych parkietów. Ci drudzy rywalizowali w ramach 11 edycji Regionalnych Mistrzostw Miast Śląska. W pierwszym tegorocznym turnieju wspomnianych rozgrywek zwyciężyła para Grzegorz Pająk i Sebastian Marczyński, pokonując w finale Roberta Szczerbaniuka i Kamila Łyczko. Trzecie miejsce zajęli Wojciech Stellmach i Jakub Michalski. Tuż za podium uplasowali się atakujący Jastrzębskiego Węgla Mateusz Malinowski oraz Marcin Bachmatiuk.

- Znakomita inicjatywa. Pamiętam, jak za moich bardzo młodzieńczych lat organizowano na Śląsku właśnie takie niesamowite turnieje. Teraz ten trend powoli wraca i super, że znajdują się chętni do ich organizowania. Oprawa tej imprezy jest bardzo dobra, a rywalizujące ze sobą pary z najwyższej półki. Mecz pokazowy propagujący siatkówkę z pewnością zapadnie zgromadzonej publiczności w pamięci. Tylko przyklasnąć i oby więcej takich imprez - dzieli się spostrzeżeniami Paweł Rusek, obecny libero Lotosu Trefl Gdańsk, a w przeszłości Jastrzębskiego Węgla.

Uczestnicy meczu pokazowego Uczestnicy meczu pokazowego

Paweł Rusek nie był jedynym gościem specjalnym pikniku. W meczu pokazowym wzięli udział również między innymi Małgorzata Lis (BKS Aluprof Bielsko-Biała), Jarosław Maciończyk (BBTS Bielsko-Biała) oraz jeden z pomysłodawców całego przedsięwzięcia Dariusz Luks (szkoleniowiec PTPS Piła). Zmagania na piasku z trybun oglądała obecna reprezentantka Polski Elżbieta Skowrońska (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza).

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

- W tej gminie siatkówka plażowa cieszy się dużym powodzeniem i to było widać po zmaganiach tych najmłodszych. Dopisała pogoda i frekwencja oraz rywalizujące w mistrzostwach Śląska pary. Takie nazwiska jak Szczerbaniuk czy Pająk rekomendacji nie wymagają. Dobrze, że takie inicjatywy powstają - podsumowuje Dariusz Luks.

Po zakończeniu rywalizacji najlepsi otrzymali nagrody, zaś wszyscy zostali zaproszeni na kolejny siatkarski piknik . - Zapraszam wszystkich za rok, bo z pewnością kolejna edycja siatkarskiego pikniku w Czerwionce się odbędzie - mówi na zakończenie Wiesław Janiszewski, Burmistrz Miasta i Gminy Czerwionka-Leszczyny.

Burmistrz Wiesław Janiszewski zaprasza na kolejną imprezę Burmistrz Wiesław Janiszewski zaprasza na kolejną imprezę

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×