Liga Europejska siatkarzy: Belgowie z kolejną wygraną

W piątek odbyły się dwa mecze Ligi Europejskiej siatkarzy. W pierwszym spotkaniu doszło do małej niespodzianki, ale już w drugim pewną wygraną odniósł lider grupy.

Mateusz Lampart

Grupa A

W piątek odbyły się tylko dwa mecze Liga Europejskiej. W pierwszym meczu turnieju w duńskim Slagelse, Słowacy ulegli Austriakom. Ci pierwsi w premierowej odsłonie nie pozostawili rywalom złudzeń. Jednak im dalej w mecz, tym większą przewagę mieli podopieczni Michaela Warma. Austria zwyciężyła w trzech kolejnych setach. Wiodącą postacią meczu był Marcus Guttmann, zdobywca 17 punktów (w tym 2 z zagrywki i 5 blokiem). Dzięki tej wygranej Austriacy powiększyli przewagę nad Słowakami do 4 punktów i plasują się na drugiej lokacie w tabeli.

Słowacja - Austria 1:3 (21:13, 18:21, 17:21, 19:21)

Słowacja: Zatko, Bencz, Chrtiansky, Patak, Kohut, Kasper, Javorcik (libero) oraz Masny, Michalovic, Piovarci, Hruska.

Austria: Thaller, Zass, Berger, Schneider, Wohlfahrtstatter, Guttmann, Kroiss (libero) oraz Blagojević, Ringseis, Kienbauer.

***

W drugim spotkaniu murowanym faworytem do wygranej był jeden z głównych kandydatów do wygrania całych rozgrywek. O ile Belgowie w pierwszej partii wygrali pewnie, o tyle w drugim secie cały czas odrabiali straty. Pogoń zakończyła się sukcesem, Duńczycy mimo prowadzenia 14:11 nie zdołali pokonać przeciwnika. W trzecim secie gospodarze nie mieli żadnych argumentów, by nawiązać wyrównaną walkę. Po stronie zwycięzców znakomite zawody rozegrał Bram Van Den Dries, który z 63% skuteczności w ataku poprowadził zespół Dominique Baeyensa do czwartej wygranej. Belgia umocniła się na pozycji lidera grupy A i pewnie zmierza do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w tureckim Marmaris.

Belgia - Dania 3:0 (21:17, 21:18, 21:16)

Belgia: Verschueren, Van Den Dries, Klinkenberg, Rousseaux, Van De Voorde, Coolman, Derkoningen (libero) oraz Van Walle, Valkiers, Claes.

Dania: Jacobsen, Ditlevsen, Knudsen, Christiansen, Thomsen, Huss, Mikelsons (libero) oraz Bonnesen, Bitsch.

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!