Canarinhos rozbici, Rosjanie zwycięzcami Ligi Światowej 2013! - relacja z meczu Rosja - Brazylia

Reprezentacja Rosji pewnie pokonała Brazylię i po sezonie przerwy sięgnęła po zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Światowej 2013!

Tomasz Rosiński
Brazylijczycy, którzy po porażkach w finale igrzysk w Londynie oraz w fazie grupowej Final Six w końcu chcieli pokonać Rosję, z wysokiego "C" rozpoczęli mecz o "złoto" Ligi Światowej 2013, gdyż od prowadzenia 5:0. Sborna jednak szybko otrząsnęła się po fatalnym początku i doprowadziła do remisu (7:7). Z każdą kolejną akcją podopieczni Andrieja Woronkowa zaczęli coraz bardziej dominować nad rywalami, a prym w ataku rosyjskiej drużyny wiedli Jewgienij Siwożelez oraz Nikołaj Pawłow (15:11). Błędy własne siatkarzy z Europy dały jednak nadzieję Canarinhos na zwycięstwo w I secie (22:22) oraz zapowiadały spore emocje w końcówce inauguracyjnej odsłony. Jednak to Rosjanie lepiej rozegrali decydujące akcje i po ataku w siatkę Ricardo Lucarelliego wygrali pierwszą partię do 23.

Reprezentanci Rosji nie popełnili błędu z początku poprzedniego seta i od początku drugiej części finałowego starcia wzięli się mocno do pracy (6:2). Gracze rosyjskiej drużyny wyeliminowali błędy własne oraz dołożyli mocną zagrywkę i skuteczny blok (17:11). Siergiej Grankin świetnie konstruował akcje przez środek, a nie do zatrzymania dla zawodników z Kraju Kawy był Dmitrij Muserski (20:14). Mistrzowie olimpijscy grali jak z nut i również druga odsłona pojedynku padła ich łupem (25:19).

Trzeci set finału LŚ 2013 to była wręcz egzekucja Rosjan na Brazylijczykach (12:4). Rosyjscy siatkarze raz za razem blokowali, bądź podbijali ataki swoich rywali, zupełnie podłamując drużynę prowadzoną przez Bernardo Rezendego (16:10). Obraz gry już do końca spotkania nie uległ zmianie i Rosja mogła się cieszyć z wygrania Ligi Światowej po raz trzeci w historii.

Rosja - Brazylia 3:0 (25:23, 25:19, 25:19)

Rosja: Grankin (1 pkt.), Pawłow (22), Spiridonow (5), Siwożelez (14), Muserski (11), Apalikow (5), Wierbow (libero) oraz Jermakow (libero), Michajłow, Żylin.

Brazylia: Rezende (1 pkt.), Lucas (2), Lucarelli (8), Wallace (6), Isac (5), Dante (5), Mario (libero) oraz William Arjona, Vissotto (6), Mauricio (2).

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

Bernardo Rezende: Spiridonow jest chory psychicznie i potrzebuje leczenia
Skrót meczu finałowego Ligi Światowej 2013 Rosja-Brazylia (wideo)