Pablo Bengolea: Konsultowałem decyzję z Castellanim

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Olsztyński Indykpol AZS w poniedziałek zaprezentował mediom nowego argentyńskiego przyjmującego. - Pokładamy w nim wielkie nadzieje - nie ukrywał trener Krzysztof Stelmach

Pablo Bengolea zjawił się w Olsztynie w weekend i szybko wpadł w wir przedsezonowych przygotowań klubu. Na poniedziałkowym spotkaniu prasowym poza zawodnikiem obecni byli trener Krzysztof Stelmach i pełniący obowiązki prezesa klubu Tomasz Jankowski. Zawodnik, posługujący się płynną angielszczyzną, zdradził, kto pomógł mu w podjęciu decyzji o przyjeździe do olsztyńskiego AZS-u. - Jestem w bliskich stosunkach z całą rodziną Castellanich, dlatego konsultowałem swoją decyzję z trenerem Danielem Castellanim. Jakiś czas temu w kadrze Polski współpracował z nim Krzysztof Stelmach. Jestem tutaj dopiero półtora dnia i mam za sobą tylko jeden trening z drużyną. Wszystko dzieje się bardzo szybko. Jednak widzę, że miasto jest bardzo ładne, a wszyscy dookoła mnie naprawdę mili. Będę chciał poznać choć trochę język polski, żeby móc się lepiej porozumiewać z otoczeniem.

Pierwsze spotkanie Pablo Bengolei z prasą w Olsztynie
Pierwsze spotkanie Pablo Bengolei z prasą w Olsztynie

Argentyński przyjmujący w założeniu ma być wiodącą postacią w zespole na swojej pozycji. Trener Stelmach wyjaśnił, dlaczego akurat on zyskał uznanie w oczach sztabu szkoleniowego AZS-u. - To była prosta decyzja. Szukaliśmy przyjmującego, który jest także kompletnym zawodnikiem. Nie znałem Pablo wcześniej, ale wiedziałem, że jest taki zawodnik. Obejrzałem jego mecze w Argentynie, w lidze i w klubowych mistrzostwach Ameryki. Od razu rzucał się w oczy. Były oczywiście też inne propozycje dla AZS-u, ale ja chciałem, żeby to on był z nami. Jest to kompletny, młody zawodnik, dopiero przychodzący do PlusLigi. Na pewno będzie też chciał udowodnić, że nie przez przypadek jest w reprezentacji Argentyny i że prezentuje poziom międzynarodowy. Bardzo na niego liczymy. Dobrze sobie radzi w przyjęciu i ma odpowiednią siłę ognia. Oprócz tego, że świetnie atakuje z piłki szybkiej to jeszcze może nam dać bardzo dużo przy piłce wysokiej.

Argentyńczyk odbiera kluczyki do klubowego auta
Argentyńczyk odbiera kluczyki do klubowego auta

Miejscem poniedziałkowego spotkania był salon dealera Mercedesa i Mazdy. Auto Idea jest partnerem olsztyńskiego AZS-u już czwarty rok. Mimo ogólnopolskiego zasięgu skupia się na lokalnych inicjatywach, w które współpraca z kortowskimi Akademikami idealnie się wpisuje. Prezes Tomasz Jankowski humorystycznie wspominał. - Kiedy ustalałem z menadżerem Bengolei warunki kontraktu i ten poprosił o auto dla swojego klienta, sądził, że żartuję, mówiąc, że Pablo otrzyma mercedesa. Spotkanie zakończyło się wręczeniem kluczyków do auta argentyńskiemu zawodnikowi Indykpolu AZS-u.

Źródło artykułu: