Turniej Trzech Narodów: Tauron MKS rewanżuje się Atomowi

Drugi dzień rozgrywanego w Karpaczu towarzyskiego turnieju przyniósł zwycięstwo wicemistrza Orlen Ligi nad jej mistrzem. Dąbrowski MKS potrzebował pięciu setów do wygranej nad sopociankami.

Michał Kaczmarczyk

Zagłębianki z Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza rozpoczęły spotkanie bardzo zmobilizowane, ale po pierwszej przerwie technicznej przydarzył im się moment słabszej gry, co wykorzystały rywalki, wypracowując sobie kilkupunktową przewagę. Do końca seta trwała zacięta walka, ale Atom Trefl Sopot utrzymała prowadzenie. W drugiej partii od początku do końca inicjatywa należała do wicemistrzyń kraju, która tym samym doprowadziła do remisu w setach 1:1.

W trzecim secie dąbrowianki utrzymały dobrą grę w obronie i prowadziły już 2:1. Sopocianki były już pod ścianą, co zmobilizowało je do lepszej gry. W efekcie od początku czwartej odsłony to one nadawały tempo wymian. Siatkarki Tauronu MKS nie poddawały się, odrobiły straty i objęły dwupunktowe prowadzenie na drugiej przerwie technicznej. W końcówce lepiej zaprezentowały się Atomówki, które tym samym doprowadziły do tie-breaka. W decydującej partii zacięta walka trwała od pierwszych do ostatnich piłek. Więcej zimnej krwi zachowały dąbrowianki, które mogły cieszyć się z wygranej. Tym samym zespół Waldemara Kawki zrewanżował się rywalkom z północy Polski za bolesną porażkę w finale ubiegłorocznych mistrzostw Polski.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Atom Trefl Sopot 3:2 (19:25, 25:22, 25:20, 23:25, 17:15)

W drugim spotkaniu towarzyskiego turnieju czeski VK Agel Prostejov poradził sobie z Schweriner SC w czterech setach.

SC Schwerin – VK AGEL Prostějov 1:3 (27:25, 13:25, 19:25, 24:26)