KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wygraliśmy jako drużyna - komentarze po meczu Turcja - Francja

W ostatnim grupowym spotkaniu reprezentacja Francji pokonała Turcję 3:1. - Rezerwowi zawodnicy udowodnili, że również potrafią wygrać – powiedział po zwycięskim meczu trener reprezentacji Francji.
Anna Kossabucka
Anna Kossabucka

Ulas Kiyak (kapitan Reprezentacja Turcji ): Chciałem pogratulować Francji zwycięstwa w meczu oraz zajęcia pierwszego miejsca w grupie. Ten turniej już się zakończył dla naszego zespołu, wracamy do domu. Mam nadzieję, że osiągniemy lepszy rezultat podczas kolejnych mistrzostw Europy.

Emanuele Zanini (trener reprezentacji Turcji): Przede wszystkim chciałbym pogratulować przeciwnikom zwycięstwa oraz pierwszego miejsca w grupie. W dniu wczorajszym byłem bardzo zadowolony z postawy mojego zespołu, mimo przegranej w bardzo wyrównanym meczu z drużyną Słowacji. Natomiast dziś nie jestem zadowolony z tego, co moi zawodnicy pokazali na boisku. Być może potrzebuję więcej czasu, żeby zrozumieć turecką mentalność. Myślę, że dziś straciliśmy ogromną szansę na wygraną i pozostanie w turnieju. Poprawieniu powinny ulec wszystkie elementy naszej gry. Turecka liga jest bardzo bogata, przez co nie wszyscy najlepsi gracze wyrażają chęć gry w reprezentacji. Myślę, że obecnie jest to największy problem, nad którym należy się skupić.

Benjamin Toniutti (kapitan Reprezentacja Francji): To nie był dla nas łatwy mecz, ponieważ w dniu wczorajszym straciliśmy dużo energii nie tylko fizycznej ale również mentalnej. Było jednak bardzo ważne dla naszego zespołu, żeby odnieść zwycięstwo w tym meczu i tym samym zająć pierwsze miejsce w grupie.

Laurent Tillie (trener reprezentacji Francji): Dzisiejszy mecz był pozbawiony rytmu, jednak bardzo zależało nam na tym zwycięstwie, co na szczęście nam się udało. Najważniejsze, że wygraliśmy jako drużyna. W dzisiejszym składzie znalazło się dwóch nowych zawodników, a szansę na grę otrzymali wszyscy. Wygraliśmy nie tylko pierwszą szóstką, ale przede wszystkim całą drużyną. To bardzo ważne, że rezerwowi gracze również potrafią odnosić zwycięstwo.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×