ME 2013: Różnicę zrobił jeden zawodnik - komentarze po meczu Polska - Bułgaria

Polacy w dramatycznych okolicznościach pożegnali się z mistrzostwami Europy. Biało-czerwoni przegrali z Bułgarią 2:3, chociaż prowadzili 2:0 w setach.

Karolina Biesik

Todor Aleksiew (kapitan reprezentacji Bułgarii): Dziękuję bardzo reprezentacji Polski za to wspaniałe spotkanie i niesamowitą walkę. Kibicom natomiast za atmosferę, która panowała na trybunach. To było fantastyczne przeżycie. Piąty set tego barażu był niesamowity. Teraz pozostaje nam przygotowywać się do spotkania ćwierćfinałowego, które zagramy z Niemcami.

Marcin Możdżonek (kapitan reprezentacji Polski): To był bardzo dobry i wyrównany, pełen walki i emocji mecz. O tym, że to nie my zagramy w ćwierćfinale zadecydowały 2-3 piłki. Dziękuję kibicom za atmosferę oraz działaczom i pracownikom PZPS-u za dobre warunki, które nam tutaj przygotowali. Teraz przyjdzie czas na przemyślenia. Przegrana z Bułgarią to jest nasza porażka i nie można tego inaczej traktować. Ale zapewniam, że to nie jest nasze ostatnie słowo.

Camillo Placi (trener reprezentacji Bułgarii): Obie drużyny rozegrały świetne spotkanie. Różnica punktowa jest może niewielka, ale różnica między porażką, a wygraną jest ogromna. Gratuluję Polsce gry, kibiców i organizatorów tego turnieju. Teraz koncentrujemy się wyłącznie na reprezentacji Niemiec.

Andrea Anastasi (trener reprezentacji Polski): Bułgarzy zagrali fantastyczny, emocjonujący mecz. Jest to jeden z niewielu turniejów, gdzie nie jestem aż tak bardzo smutny z powodu tego, że odpadliśmy. Moja drużyna grała dobrze i walczyła do końca. Różnicę zrobił jeden zawodnik - Sokołow. Wiadomo, że jest to jeden z najlepszych zawodników na świecie.

Mistrzostwa Europy: Polska - Bułgaria 2:3