Impel Cup: Gwiazdy w hali Orbita, zwycięskie otwarcie wrocławianek

We wrocławskiej hali Orbita rozpoczął się towarzyski turniej Impel Cup. Biorą w nim udział Impel Wrocław, Muszynianka Fakro Muszyna, Galatasaray Stambuł i Schweriner Sportclub.

Agnieszka Kaszuba

Turniej Impel Cup otworzyło spotkanie Galatasaray Stambuł z Schweriner Sportclub. Turecka ekipa, z Eleonorą Lo Bianco i Saori Kimurą w składzie, tylko w pierwszym secie dała się zaskoczyć rywalkom. Później faworytki zdominowały boiskowe wydarzenia i ostatecznie wygrały 3:1. Drugi mecz znacznie bardziej interesował wrocławskich kibiców. Naprzeciwko ich drużyny stanęła Muszynianka Fakro Muszyna.

Pierwszy set lepiej układał się dla muszynianek, które w pewnym momencie prowadziły już 17:12. Gospodynie rozpoczęły błyskawiczne odrabianie strat, co zaowocowało wynikiem 19:19. Na tym jednak możliwości wrocławianek się wyczerpały, a końcówka padła łupem podopiecznych trenera Serwińskiego. Impelki szybko wyciągnął wnioski z porażki. W kolejnej partii na pierwszej przerwie technicznej zameldowały się z czterema oczkami przewagi, których do samego końca nie wypuściły już z rąk. Trzecia odsłona pojedynku była najciekawsza. Wrocławianki odskakiwały na kilka punktów, a ich rywalki natychmiast niwelowały straty. Dopiero ostatnie akcje przyniosły pewną wygraną zawodniczek Tore Aleksandersena. Czwarty set był już prawdziwym pogromem. Rozpędzone gospodynie ograły bezradną Muszyniankę 25:17.
Maren Brinker ma być w nadchodzącym sezonie liderką Impela Wrocław. Maren Brinker ma być w nadchodzącym sezonie liderką Impela Wrocław.
Impel Wrocław - Muszynianka Fakro Muszyna 3:1 (21:25, 25:21, 25:21, 25:17)

Impel: Dirickx, Brinker, Polak, Konieczna, Wilson, Martałek, Medyńska (libero) oraz Kaczor, Mroczkowska, Kąkolewska, Sieczka, Pyziołek.

Muszynianka: Mazurek, Jagieło, Różycka, Sosnowska, Kurnikowska, Plchotova, Maj (libero).

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

Turniej Impel Cup potrwa do piątku. Wstęp na wszystkie mecze jest darmowy.

Plan turnieju:

Czwartek
16:00 Galatasaray Daikin Stambuł - Muszynianka Fakro Muszyna
18:00 Impel Wrocław - Schweriner Sportclub

Piątek 15:30 Schweriner Sportclub - Muszynianka Fakro Muszyna 18:00 Impel Wrocław - Galatasaray Daikin Stambuł
Saori Kimura, zawodniczka Galatasaray Stambuł, to jedna z gwiazd występujących w turnieju Impel Cup. Saori Kimura, zawodniczka Galatasaray Stambuł, to jedna z gwiazd występujących w turnieju Impel Cup.