Demonstracja siły mistrzów Polski - relacja z meczu Paris Volley - Asseco Resovia Rzeszów

W swoim pierwszym meczu tegorocznej edycji Ligi Mistrzów mistrzowie Polski pokonali wicemistrzów Francji. Podopieczni Andrzeja Kowala ciągle są niepokonani w oficjalnych meczach w tym sezonie.

Mateusz Lampart

Spotkanie rozpoczęło się od wielu zepsutych zagrywek przez Asseco Resovię Rzeszów, ale mimo to straty do rywali były znikome (8:7). Mistrzowie Polski nadrabiali blokiem, którym zdobyli kilka punktów już w tej fazie meczu (12:14). Po bloku na Goranie Mariciu rzeszowianie byli blisko wygranej w pierwszej partii (15:20). Francuzi w końcówce podjęli ryzyko na zagrywce, ale nie trafiali w pole gry. Pierwszy set dla gości (20:25).

Podrażnieni takim obrotem spraw paryżanie ostro wzięli się do pracy w drugiej odsłonie (8:6). Za Oliega Achrema na boisku pojawił się Nikołaj Penczew. Gospodarze mieli pecha, bo Marić doznał kontuzji i musiał opuścić plac gry (9:7). Przewaga powiększyła się na drugiej przerwie technicznej, kiedy to błąd przejścia linii 3. metra popełnił Dawid Konarski (16:13). Rzeszowianie długo nie mogli odrobić strat, ale z pomocą przyszedł im znany z gry w polskiej lidze Guillermo Hernan, któremu piłka wyślizgnęła się z rąk przy rozegraniu (22:22). W grze na przewagi więcej zimnej krwi zachowała Resovia. Wygraną w tym secie przypieczętował blok na Jeroenie Trommelu (26:28).

Na początku trzeciej partii Francuzi nie radzili sobie z zagrywkami Penczewa i Piotra Nowakowskiego (2:8). Wtedy rozpoczął się koncert gry rzeszowian. W ich szeregach funkcjonowało niemal wszystko. Ten, który zastąpił Trommela - William po wejściu na boisko został dwukrotnie zablokowany (6:16). "Pasy" przy wypełnionej po brzegi polskimi kibicami hali mieli autostradę do wygranej za trzy oczka. Do końca nic się już nie zmieniło. Mistrzowie Polski utrzymali poziom gry i zanotowali udany początek Ligi Mistrzów, deklasując paryżan w ostatnim secie (11:25).

Paris Volley - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (20:25, 26:28, 11:25)

Paris: Hernan, Marić, Ivović, Trommel, Kreek, Tuitoga, Steuerwald (libero) oraz Brizard, Fidon, William

Resovia: Drzyzga, Konarski, Achrem, Veres, Perłowski, Nowakowski, Ignaczak (libero) oraz Schops, Tichacek, Penczew

Od zaciętej walki po komplet punktów - relacja z meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Galatasaray Stambuł

Jastrzębski nie sprawił niespodzianki - relacja z meczu Halkbank Ankara - Jastrzębski Węgiel
Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

Czy Asseco Resovia Rzeszów zajmie pierwsze miejsce w grupie C?