Liga Mistrzyń gr A: Zwycięstwo Rabity Baku. Słaby mecz Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty

Siatkarki Rabity Baku w pełni zrehabilitowały się za nie najlepszą inaugurację rozgrywek Ligi Mistrzyń. Podopieczne Angiolino Frigoniego bez większych kłopotów pokonały w wyjazdowym meczu Beziers VB.

Jacek Pawłowski

Po niezbyt udanej inauguracji i wygranej po tiebreaku z Omiczką Omsk, podopieczne Angiolino Frigoniego udały się do Francji na mecz z zespołem Beziers VB. Typowane do roli faworyta tego starcia siatkarki Rabity Baku nie zawiodły oczekiwań swoich fanów i pewnie pokonały gospodynie 3:0. Przyjezdnym nie przeszkodziła nawet słabsza postawa Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty, która przebywała na parkiecie przez pierwsze dwa sety. Kapitan reprezentacji Polski nie zdołała jednak w tym czasie zdobyć żadnego punktu, mimo 12 wykonanych ataków. Znacznie lepiej spisała się Rachel Rourke. Do niedawna gwiazda Atomu Trefla Sopot zapisała na swoim koncie 21 oczek popisując się m.in. dwoma asami serwisowymi. Wyjściowej szóstce ekipy gości pojawiła się również inna biało-czerwona Katarzyna Skorupa, która podobnie jak "Skowronek" grę swoich koleżanek w trzeciej partii oglądała z ławki rezerwowych.

Gospodynie, które w pierwszej kolejce zmuszone były uznać wyższość Niemek z Dresdner SC do meczu z Rabitą przystąpiły bardzo zmobilizowane. To do pewnego momentu przyniosło oczekiwany efekt, bowiem przez 1/3 pierwszej partii Francuzki kontrolowały grę, prowadząc 2-3 oczkami. Po zdobyciu 10. punktu inicjatywę przejęły jednak rywalki, które już do końca utrzymywały niewielką przewagę, powiększając ją dopiero w końcówce.

Nieco ciekawszy przebieg miała druga odsłona. Siatkarki z Beziers podbudowane swoją dobrą grą, rozkręciły się, przez co zespół Rabity Baku miały jeszcze większe kłopoty z kontrolowaniem boiskowych wydarzeń. Podczas drugiej przerwy technicznej to podopieczne Cyrila Ong Vathanara miały dwupunktową przewagę. Oddały ją dopiero w końcówce seta, która należała zdecydowanie do przyjezdnych. Azerki od stanu 19:21 pozwoliły bowiem zdobyć przeciwniczkom tylko na jeden skuteczny atak.

Ostatnia partia była popisem Rachel Rourke i jej koleżanek. Na parkiecie nie pojawiły się już Katarzyna Skorupa i Katarzyna Skowrońska-Dolata, które zastąpiły przegrywając  i Dora Horvath. Mimo to, gospodynie nawet przez moment nie były w stanie nawiązać walki z rywalkami, przegrywając ostatecznie 16:25.

Beziers VB - Rabita Baku 0:3 (23:25, 20:25, 16:25)

Beziers: Deesing, Da Silva, Guerra Franco,Hoolnes, Dall'Igna, Schleck, Rochelle (libero) oraz Martin, Mortreux

Rabita: Cruz, Krsmanović, Skorupa, Dolata-Skowrońska, Rourke, Cooper, Castillo (libero) oraz Tomkom, Jackson, Horvath, Starović

W drugim meczu grypy A Omiczka Omsk zmierzy się z Dresdner SC. Spotkanie odbędzie się 31 października 2013 r. o godz. 19.