Niesamowity finisz rywalizacji dla BKS! - relacja z meczu BKS Aluprof Bielsko-Biała - ASPTT Miluza

Mimo porażki 0:3 w pierwszym meczu, BKS Aluprof rozegrał znakomite zawody w rewanżu i po wygranej w trzech setach zwyciężył również w "złotej" partii. Aluprof zagra w kolejnej rundzie Pucharu CEV.

Paweł Sala
Paweł Sala

Bielszczanki przystępowały do środowego rewanżu z 3. drużyną ubiegłego sezonu w lidze francuskiej z mocnym przeświadczeniem, że przed własną, gorącą publicznością są w stanie odrobić straty. - Pracujemy nad naszymi błędami, oglądamy wideo i myślę, że we własnej hali z pewnością będzie nam się lepiej grało. Liczę, że dzięki wsparciu kibiców doprowadzimy do złotego seta - mówiła przed spotkaniem rozgrywająca Aluprofu Dorota Wilk.

Z takim ofensywnym nastawieniem BKS wyszedł na pierwszą partię meczu. W niej bielszczanki od początku narzuciły swój styl gry i z każdą upływającą minutą powiększały przewagę (7:2, 16:8). Świetne fragmenty miała Niemka Heike Beier, a w ostatnich akcjach swój kunszt siatkarski pokazała Małgorzata Lis. BKS rozpoczął mecz z wysokiego "C".

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

Kolejna odsłona miała już nieco inny przebieg. Bielszczanki na początku prowadziły, ale miały momenty przestoju, gdy to Francuzki wyszły na prowadzenie 9:6. Błędy z obu stron sprawiły, że goście nawet doprowadzili do wyrównania po bloku na Beier (16:16). Wówczas jednak niezła zagrywka i znakomita gra środkowych Aluprofu zrobiły różnicę. Aluprof zwyciężył do 17.

Kluczowy dla przebiegu spotkania mógł okazać się trzeci set, który fatalnie rozpoczęły gospodynie. Brak koncentracji, proste błędy i brak odpowiedzi na ataki gości sprawiły, że Aluprof przegrywał już 1:8! Gra miejscowych wyglądała źle, na szczęście był to tylko chwilowy przestój. Mozolne odrabianie strat przyniosło spodziewany efekt. Ekipa z Miluzy prowadziła już 24:20, ale bielszczanki mimo to potrafiły się obronić! Zdobyły sześć kolejnych "oczek" i doprowadziły do "złotego" seta.

W decydującej partii kibice również przeżyli siatkarki horror. Bielszczanki mimo świetnego początku i prowadzenia w końcówce 13:9 oraz 14:11 pozwoliły sobie urwać kilka punktów. Niepotrzebna nerwowość w grze wpłynęła negatywnie na postawę BKS-u. Goście wyrównali na 14:14 i dopiero w niesamowitej końcówce jeszcze raz polski zespół okazał swoją wyższość. Ostatecznie to Aluprof zwyciężył i zagra w kolejnej rundzie europejskich pucharów.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - ASPTT Miluza 3:0 (25:18, 25:17, 26:24) Złoty set: 17:15

BKS Aluprof: Nikić, Horka, Lis, Szymańska, Strózik, Beier, Wojtowicz (libero) oraz Wilk.

ASPTT Miluza: Ferulik, Lazarević, Jaeckel, Faesch, Lubomirova, Ilie, Nercher (libero) oraz Djilali, Dabić.

Wyniki rywalizacji: 0:3 i 3:0, Złoty set: 17:15 (awans BKS Aluprof)

Muszynianka już w drugiej rundzie CEV Cup - relacja z meczu Polski Cukier Fakro BPS Muszyna - Haifa Volleyball