Liga Mistrzów gr. B: Wygrana ekipy Georga Grozera

Siatkarze VK Ostrava nie zdołali sprawić niespodzianki i pokonać faworyzowany Biełogorie Biełgorod. Dla podopiecznych Zdenka Smejkala była to trzecia porażka w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Jacek Pawłowski

Zespół Biełogorie Biełgorod nie miał większych kłopotów z odniesieniem trzeciego zwycięstwa w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Co więcej, ekipa Georga Grozera nie straciła nawet seta, a reprezentant Niemiec był po raz kolejny najlepiej punktującym zawodnikiem w swoim zespole. Były siatkarz Asseco Resovii Rzeszów zapisał na swoim koncie 17 punktów, w tym 1 blok. Co ciekawe, słynący z atomowych zagrywek gracz, tym razem nie zdołał zdobyć nawet jednego punktu z pola serwisowego. Wśród gości natomiast, na wyróżnienie zasłużyli Igor Rehak i Richard Mauler, którzy do dorobku zespołu dołożyli po 13 oczek.

Samo spotkanie nie należało do szczególnie emocjonujących. Gospodarze swoim rywalom przysporzyli nieco kłopotów jedynie w drugiej partii, kiedy to jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną odskoczyli na 4 oczka przewagi (13:9). Rosjanie szybko jednak doprowadzili do remisu i przejęli inicjatywę. Ambitnie walczący Czesi nie pozwolili im jednak na uzyskanie większej niż dwa punkty przewagi. Miejscowi mieli nawet dwie okazje na wygranie tej partii, jednak przy prowadzeniu 24:23 i 25:24 zabrakło kończącego ataku. To się zemściło, bowiem swojej szansy w trzeciej próbie nie zmarnowali goście, którzy w kolejnej odsłonie przypieczętowali wygraną.

VK Ostrava - Biełogorie Biełgorod 0:3 (19:25, 27:29, 18:25)

VK Ostrava: Fort, Siroky, Hanik, Mauler, Cechmanek, Rehak, Castello (libero) oraz Zahorsky, Castello,

Biełogorie: Kosarjew, Grozer, Bogomołow, Ilnych, Muserski, Tjetjuchin, Bagrej, Stepanian (libero) oraz Kosarjew, Pantalejmonienko, Żigałow, Fomienko

W drugim meczu grupy B zmierzą się Olympiakos Pireus - Noliko Maaseik. Spotkanie rozegrane zostanie 6 listopada 2013 r. o godz. 18.