Puchar Włoch: Sensacyjna Novara, klęska zespołu Joanny Wołosz

Zaskakująco rozpoczęły się rozgrywki Pucharu Włoch. Zmiana trenera w zespole Igor Gorgonzola Novara szybko przyniosła pożądane skutki.

Anna Jawor
Anna Jawor

Luciano Pedulla tylko co zdołał przejąć stery ekipy z Novary, a już może cieszyć się z pierwszego zwycięstwa. Drużyna, w której gra Maja Tokarska, fatalnie spisywała się w Serie A. Przegrała wszystkie spotkania, nie wygrywając przy tym ani jednego seta. Przełamanie przyszło w sobotę, co prawda siatkarki klubu Igor Gorgonzola triumfowały w Pucharze Włoch a nie w rozgrywkach ligowych, ale w końcu udało się im przerwać pasmo niepowodzeń. W Coppa Italia A1 pokonały i to w trzech partiach faworyzowaną drużynę Foppapedretti Bergamo.

W tym niewątpliwym sukcesie nie pomogła swoim koleżankom Maja Tokarska. Reprezentantka Polski wciąż nie może grać z powodu urazu stawu skokowego.

Igor Gorgonzola Novara - Foppapedretti Bergamo 3:0 (25:23, 25:16, 25:22).

Novara: Casillo, Rosso, Kim, Lombardo, Milos, Vanzurova, Paris (libero) oraz Manfredini, Alberti.

Bergamo: Stufi, Blagojević, Folie, Diouf, Smutna, Sylla, Merlo (libero) oraz Klisura, Weiss, Melandri.

***

Inną niespodziankę, tym razem niemiłą, sprawiły swoim kibicom zawodniczki Yamamay Busto Arsizio. Popularne "Motyle" przegrały 1:3 z Pomi Casalmaggiore - z drużyną, która w obecnych rozgrywkach Serie A nie zdobyła nawet punktu. Podopieczne Carlo Parisiego mecz rozpoczęły dobrze - od wygranego seta 25:19. Później nie było już tak kolorowo. Chociaż ekipa Joanny Wołosz toczyła wyrównany bój z siatkarkami Pomi, to za każdym razem minimalne przegrywała. Od klęski klub z Busto Arsizio nie uratowała nawet wspaniała postawa Anne Buijs (27 pkt.).

Joanna Wołosz wybiegła w podstawowym składzie swojej drużyny i rozegrała całe spotkanie. Przez włoskich statystyków została oceniona dobrą notą 6,3. Zdobyła dwa oczka - jedno atakiem i jedno blokiem.

Pomi Casalmaggiore - Yamamay Busto Arsizio 3:1 (19:25, 25:23, 29:27, 25:23).

Pomi: Gennari, Aguirre, Lipicer-Samec, Camera, Zago, Stevanović, Sirressi (libero) oraz Olivotto, Grazietti, Quiligotti.

Yamamay: Garzaro, Bianchini, Marcon, Buijs, Wołosz, Arrighetti, Leonardii (libero) oraz Ortolani, Michel, Spirito.