Liga Mistrzów gr. B: Pewna wygrana Biełogorie, zacięta walka o drugie miejsce

Pomimo braku Grozera i Muserskiego podopieczni trenera Szipulina pewnie odprawili mistrzów Czech. Siatkarze z Biełgorodu niezagrożeni prowadzą w tabeli, a o drugą lokatę powalczy Noliko i Olympiakos.

Michał Biegun

Przed własną publicznością nasi południowi sąsiedzi jeszcze próbowali powalczyć z rosyjskimi gigantami, ale w Biełgorodzie byli bez szans. Szkoleniowiec najlepszej drużyny Superligi dał odpocząć Georgowi Grozerowi oraz Dmitrijowi Muserskimu. Od początku każdego seta siatkarze Biełogorie narzucali rywalom bardzo wysokie warunki. Czesi nie potrafili zagrozić gospodarzom i w zaledwie godzinę i dziesięć minut było po wszystkim. Faworyt Ligi Mistrzów popisał się ośmioma asami serwisowymi i dwunastoma punktowymi blokami. Prym wiódł młody atakujący Maksim Żigałow, który zdobył 22 oczka (w tym aż pięć zagrywką).

Biełogorie Biełgorod - VK Ostrava 3:0 (25:15, 25:20, 25:16)

Biełogorie Biełgorod: Trawica, Kosarjew, Khanipow, Żigałow, Pantalejmonienko, Bogomołow, Bragin (libero) oraz Bagriej

VK Ostrava: Cechmanek, Rehak, Fort, Siroky, Hanik, Mauler, Castello (libero) oraz Dvorak, Zahorsky, Rodek

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

W drugim meczu grupy B siatkarze z Maaseik zwyciężyli Olympiakos Pireus i tym samym zrównali się z Grekami w tabeli. W pierwszym meczu lepsi byli gracze z Peloponezu (3:1). Podopieczni trenera Dimitriosa Kazazisa nie wykorzystali szansy na odbicie się od wicemistrzów Belgii. Gracze Noliko od początku dominowali dzięki dobrej grze Kristofa Hoho (12 pkt.) i Federico Pereyry (13 pkt.). Emocje wśród kibiców wzbudził jedynie drugi set toczony na przewagi. Goście popełnili aż 10 błędów w ataku, przy pięciu miejscowych.

Noliko Maaseik - Olympiakos Pireus 3:0 (25:18, 31:29, 25:18)

Noliko Maaseik: Valkiers, Menzel, Parkinson, Pereyra, Hoho, Raymaekers, Derkoningen (libero) oraz Devany, Lecat

Olympiakos Pireus: Christofidelis, Smaragdis, Jordanow, Caldeira, Papadopoulos, Maroulis, Stefanou (libero) oraz Jurisić, Kokkinakis, Sotiriou