Szeroka kadra Belgijek na eliminacje MŚ

Brązowe medalistki ostatnich mistrzostw Europy będą najpoważniejszym rywalem kadry Polski podczas turnieju kwalifikacyjnego do MŚ, który odbędzie się w Łodzi. Znamy już skład "Żółtych Tygrysic".

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

Reprezentacja Belgii kobiet zaskoczyła siatkarską Europę, sięgając w tym roku po brąz mistrzostw Europy i srebrne medale Ligi Europejskiej, a jej zawodniczki stały się szeroko znane. - Wiem, że nasza dobra postawa została zauważona przez rywalki, co sprawiło, że do kadry Polski powróciła Małgorzata Glinka i kilka innych gwiazd, które nie brały udziału w World Grand Prix. My jednak zrobimy wszystko aby awansować do mistrzostw świata, bo to dla nas duża szansa na rozwój - powiedział trener "Żółtych Tygrysic" Gert Vande Broek, który przygotowuje swoje podopieczne do pierwszego ważnego turnieju w 2014 roku.

Trzon zespołu, który od 3 stycznia przyszłego roku będzie mierzył się z kadrą Polski, Hiszpanii i Szwajcarii w rozgrywanym w Łodzi turnieju kwalifikacyjnym do siatkarskiego mundialu, tworzą medalistki ME 2013, w tym doskonale znane w Polsce Frauke Dirickx, Charlotte Leys i Helene Rousseaux. W dniach 28-30 grudnia Belgijski rozegrają trzy spotkania towarzyskie z kadrą Holandii.

Szeroka kadra Belgii na kwalifikacje do mistrzostw świata 2013 (Łódź, 3-5 stycznia 2014):

Rozgrywające: Frauke Dirickx, Iika Van De Vyver, Jasmien Biebauw

Środkowe: Angie Bland, Laura Heyrman, Freya Aelbrecht, Maud Catry, Sarah Cools, Nathalie Lemmens

Przyjmujące: Charlotte Leys, Helene Rousseaux, Nina Coolman, Sarah Smits, Els Vandesteene

Atakujące: Kaja Grobelna, Lore Gillis, Lise van Hecke

Libero: Brit Ruysschaert, [tag=39382]Valerie Courtois

[/tag]Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

14-stka Piotra Makowskiego na turniej el. MŚ 2014

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×