WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Silvano Prandi nieoficjalnie już trenerem Bułgarów

Jeszcze nie rozstrzygnięto konkursu na selekcjonera kadry narodowej Bułgarii
(nastąpi to 28 października), a faworyzowany od początku przez federację Silvano Prandi już nieoficjalnie rozpoczął pracę. Na początek postanowił zatrzymać w kadrze kapitana Plamena Konstantinowa.

Ilona Kobus
Ilona Kobus

Kiedy 10 października (czyli ponad dwa tygodnie przed oficjalnym rozstrzygnięciem konkursu) Prezydent Bułgarskiej Federacji Siatkówki Danczo Lazarow, w asyście jednego z członków Prezydium Lubo Genewa poleciał do Cuneo, wszystko stało się jasne - decyzja w sprawie wyboru nowego selekcjonera zapadła. - Chcemy przedyskutować kwestie techniczne i przyjrzeć się z bliska pracy włoskiego szkoleniowca - tłumaczył cel wizyty w Italii Lazarow.

Dwa dni później, po powrocie do kraju Prezydent federacji był już całkowicie pewien, że to właśnie 61-letni Silwano Prandi obejmie posadę po Martinie Stojewie. - Przedstawił nowoczesną, satysfakcjonującą nas wizję rozwoju reprezentacji. Wstępnie uzgodniliśmy również warunki finansowe i już dziś mogę powiedzieć, że Włoch ma pełne poparcie federacji - zapowiedział Danczo Lazarow.

Prandi pozostawił w pokonanym polu dziesięciu kandydatów. Wygrał konkurencję, miedzy innymi z takimi tuzami światowej siatkówki, jak Julio Velasco, Zoran Gajić czy Raul Lozano. Na jego korzyść przemówiła bogata lista osiągnięć oraz.... zażyłe stosunki z częścią bułgarskich graczy.

Kontrakt zostanie sfinalizowany 28 października, czyli w dniu rozstrzygnięcia konkursu. Tymczasem, jak można usłyszeć w kuluarach, Prandi już rozpoczął kompletowanie sztabu szkoleniowego. Odbył też rozmowę z dotychczasowym kapitanem Bułgarów Plamenem Konstantynowem, który po traumatycznych przeżyciach "dopingowych” w Pekinie zakończył karierę reprezentacyjną. Włoski szkoleniowiec twierdzi, że zatrzymanie w składzie najbardziej doświadczonego zawodnika jest dla niego priorytetowe. Jak podają bułgarskie media, sprawa Konstantinowa była tematem numer jeden pertraktacji Prandiego z przedstawicielami federacji.

Bułgarski siatkarz powiedział w jednym z wywiadów, że rozważa ewentualność powrotu do kadry, ale rozmowy będzie prowadzić dopiero wtedy, gdy Prandi podpisze kontrakt.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/sportal.bg

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×