Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Siatkarski horoskop na rok 2014, czyli wszystkie karty na stół!

Jaka przyszłość czeka polską siatkówkę w rozpoczynającym się roku? Nasz redakcyjny wróż zna niemal wszystkie odpowiedzi na dręczące nas wszystkich pytania!

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Witamy Państwa w specjalnym, noworocznym wydaniu Godziny z Wróżem Kaczmarem dla SF TV! Tylko dziś nasz redakcyjny wróżbita powie całej siatkarskiej Polsce, co czeka ją w 2014 roku, okresie pełnym wielkich szans i równie wielkich wyzwań! I to za jedynie 9,99 PLN plus VAT za minutę rozmowy! Taka okazja zdarza się tylko raz do roku!

Wróż Kaczmar to mistrz fachu wróżbiarskiego i dyplomowany deklarator wyników spotkań siatkarskich z ogólnopolskim zakazem bukmacherskim, bez którego i tak dorobił się fortuny, sławy i licznych naśladowców na forach internetowych! Posiada on wszystkie najważniejsze certyfikaty PZPS, CEV, FIVB i Towarzystwa Astronomicznego oraz czarnego kota wabiącego się Matteo (jest czarny, skoczny i leniwy jak... nieważne). Największym osiągnięciem wróża Kaczmara jest przewidzenie słabych wyników polskich siatkarzy podczas ubiegłorocznej Ligi Światowej i na mistrzostwach Europy, doktorat podejmujący temat obliczania matematycznych szans na awans lub mistrzostwo, spisanie najbardziej ezoterycznej księgi w polskiej siatkówce zwanej Przepisami Sportowo-Organizacyjnymi PZPS oraz niemal udane prace nad teorią wyjaśniającą logikę kobiecej siatkówki.

Witam serdecznie moich wiernych widzów, to będzie wspaniała godzina prawdy, a wraz ze mną jest szklana Mikasa, wierny kot, który... A zostaw te draperie! Przysłali prosto ze Związku w ramach cięcia kosztów, żal, żeby się zniszczyły! Przepraszam za to niegrzeczne zwierzę, już miałem wyjaśniać, co dziś nam powróży do wróżenia. Karty tarota! Co prawda niektórzy moi koledzy po fachu ciągle uważają, że do siatkówki nadaje się jedynie horoskop i spoglądanie w gwiazdy, ale nie wierzcie tym bredniom! Po pierwsze, gdzie z siatkarskiej hali widać niebo pełne gwiazd? Może czasem parkiet jest ich pełen, ale one stanowczo bronią się przed jakimkolwiek zaglądaniem, a wróżenie z wnętrzności zupełnie nie wchodzi w grę. A po drugie, w sporcie i we wróżeniu kartki są jak najbardziej obecne, choć różnica polega na tym, że taki Spiridonow nie zasłużyłby u nas na kartkę żółtą czy czerwoną, a na... (wróżu, wróżu) Dziesięć Pucharów! Za zdrowie!

Tymczasem mamy już pierwszego dzwoniącego, jest nim... O dzień dobry, panie... Ach, mam nie wymieniać funkcji i chronić dane osobowe? Dobrze, w takim razie na potrzeby chwili nazwę pana Kniaziem. Nikt się nie domyśli pana prawdziwych personaliów! Słucham pytania... Ach, chodzi o skąpego wujka z ministerstwa i jego obiecane miliony na dużą imprezę? Już losuję... (wróżing in progress) Pierwsza karta to Umiarkowanie i jest to dość wyraźny sygnał, że powinien pan nieco pohamować się z nadmiernymi żądaniami i poszukiwać pożądanym środków nie tylko u hojnych i dobrych wujków! I może jeszcze, w ramach promocji noworocznej, pytanie o rezultaty polskiej kadry siatkarzy w tym roku? (wróżing) Wisielec?! Ach nie, przepraszam, kot podrapał pazurami wierzch karty! To Koło Fortuny, które toczy się przeróżnie i właściwie niczego nie wyjaśnia, dlatego podbijam Małymi Arkanami... Niestety, nie są to Puchary, a Denary, także mogę wywnioskować tylko tyle, że (używając języka młodzieży) hajs będzie się zgadzał, od Katowic po Kraków! Do usłyszenia, panie... Kniaziu!

Kolejny nasz rozmówca mówi trochę niewprawną polszczyzną, z lekkim francuskim akcentem, ale po głosie można łatwo poznać, że to wielki mąż! Stefan, bo tak ma na imię kolejny szczęśliwiec, który zapłaci jedynie 9,99 PLN plus VAT za minutę rozmowy ze mną, ma przed sobą trudny rok, w którym czeka go sprawowanie zupełnie nowej i odpowiedzialnej funkcji niemal z marszu. Podoła, nie podoła? Karty powiedzą! (le wróżenie) Rydwan! Pamiętaj, Stefanie, że łaska fanów na pstrym koniu jeździ i ten sam powóz, którym objeżdżałeś w triumfie kraj wszerz i wzdłuż, może szybko się wywrócić przy byle potknięciu, tym bardziej, że konie narowiste, dlatego należy kierować z głową na karku! Karta Króla potwierdza, że należysz do myślącego rodzaju sportowców, także wszystko w Twoich rękach! A w dodatku los daje Ci Dwie Buławy, dla ciebie i nieco bardziej doświadczonego pomocnika, do sprawowania władzy w warunkach wysokiego ryzyka. Rządź i dziel, rozstrzygaj spory! Wybieraj mądrze!

Kolejny rozmówca, linia telefoniczna przeżywa dziś oblężenie niczym portale biletowe przed Ligą Światową! Dzwoni pan... ach, żadnych imion... Fotograf ze środka Polski, domator i wielbiciel świętego spokoju, ma do nas pytanie, kiedy ta cała hucpa się skończy. Cokolwiek to ma znaczyć, losujemy... (wróżbowo jak w ulu) Eremita! Skazany przez samego siebie na wygnanie, odwracasz się od dawnych znajomych i nie zamierzasz dać się skrzywdzić po raz kolejny, ale czy to właściwe podejście? Naród czeka, kolega prosi! Nie ukrywam, że może być ciężko, bo kolejną wybraną kartą jest Sąd z przewagą samosądu ekspertów i kibiców. Pamiętaj: jak atakować, to na parkiecie, nie w mediach! Tarot zaleca rozwagę, spokój ducha, dwie kalarepy i boczek... Przepraszam, kartka z zakupami się zapultała...

I jeszcze jeden telefon, nawet nie chcę sobie wyobrażać, ile zarobi dziś SF TV! Dzień dobry, panie trenerze! Jaki mamy dziś dzień tygodnia? Poniedziałek, tuż po Belgii... Ach, tak, nie wspominać, dobrze, przepraszam, proszę nie płakać! Nawet nie czekam na pytanie, po prostu powróżę, dobrze? (babskie wróżenia) Sąd Ostateczny, który właściwie już się odbył i będzie odbywać przez kolejne miesiące... Świat nie trafi się w tym rozdaniu, bo już dawno nam uciekł, natomiast widzę tutaj Cesarzową, ale w koniugacji ze Śmiercią, dlatego chyba już czas uświadomić sobie, że nie zawsze można opierać się na starej gwardii i zrobić nieco miejsca dla innych, młodszych. Czeka długa i mozolna praca, która nie zawsze będzie przynosiła owoce, ale kiedyś musi to nastąpić i Cesarzowa wróci na tron. Powodzenia, panie trenerze! Dobrze trzymać się stołka... steru! Przejęzyczenia...

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!
Jaki będzie 2014 rok dla polskiej siatkówki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×