Odbić sobie sopocką wpadkę - zapowiedź meczu Hermes Oostende - Impel Wrocław

W czwartek Impel rozpocznie walkę o awans do ćwierćfinału Pucharu Challenge. Wrocławianki zmierzą się na wyjeździe z belgijskim Hermesem Oostende.

Agnieszka Kaszuba
Agnieszka Kaszuba

Po szybkim i bezproblemowym odprawieniu VC Oudegem Impel Wrocław znalazł się w 1/8 finału Challenge Cup. Teraz siatkarki z Dolnego Śląska powalczą o awans do ćwierćfinału. Ich rywal nie wydaje się szczególnie wymagający, ale Impelki muszą zaprezentować się lepiej, niż w swoim ostatnim, ligowym starciu.

Spotkanie w Sopocie było w ich wykonaniu bardzo słabe i po porażce 0:3 z Atomem Trefl spadły na trzecie miejsce w tabeli Orlen Ligi. W niedzielę starały się podjąć walkę, ale miały ogromne problemy z serwisem i skończeniem ataku. Fatalną skuteczność zanotowały Ewelina Sieczka czy Maren Brinker. Choć pucharowy przeciwnik wrocławianek będzie znacznie łatwiejszy, zawodniczki i sztab szkoleniowy zdają sobie sprawę, że forma wymaga szybkiej poprawy. - W niektórych momentach mogliśmy zagrać mądrzej, ale panikowaliśmy. Popełnione przez nas proste błędy przechyliły szalę zwycięstwa na stronę rywalek - narzekał trener Tore Aleksandersen.
Tore Aleksandersen był rozczarowany postawą swoich podopiecznych w Sopocie. Czy w Belgii Impelki spiszą się lepiej? Tore Aleksandersen był rozczarowany postawą swoich podopiecznych w Sopocie. Czy w Belgii Impelki spiszą się lepiej?
W czwartek Impelki kolejny raz zmierzą się z belgijskim zespołem. Hermes Oostende jest drużyną nieco bardziej doświadczoną niź VC Oudegem. Składa się głównie z rodzimych zawodniczek, a zagraniczny zaciąg tworzą dwie Holenderki, Rumunka i Amerykanka. Żadna z nich nie ma na koncie wielkich sukcesów klubowych ani poważniejszego doświadczenia reprezentacyjnego. Ekipa z 24 punktami zajmuje piąte miejsce w swojej lidze. Awans do 1/8 finału Challenge Cup zapewniła sobie pokonując dwukrotnie holenderskie Irmato Weert (3:0 i 3:2).

Podobnie jak w przypadku dwumeczu z VC Oudegem faworytkami będą oczywiście wrocławianki. Nawet jeśli porażka w Sopocie świadczy o drobnej obniżce ich formy, powinny z łatwością uporać się ze swoim dość anonimowy przeciwnikiem.

Hermes Oostende - Impel Wrocław / czwartek, 16 stycznia, godz. 20.00.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Czy Impel będzie miał jakiekolwiek problemy z awansem do ćwierćfinału Challenge Cup?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×