Atomówki za mocne dla Nafciarek - relacja z meczu PGNiG Nafta Piła - Atom Trefl Sopot

Atom Trefl Sopot pokonał w trzech setach miejscową PGNiG Naftę, jednak do końca nie było to lekkie, łatwe i przyjemne zwycięstwo.

Maciej Brzeziński

Pierwszy set to popis gry aktualnych mistrzyń Polski, które doskonałą zagrywką rozmontowały obronę rywalek. Bardzo dobre serwisy Charlotte Leys i Anny Podolec spowodowały, że pilanki nie mogły nic zrobić w tym secie i oddały go bez walki zdobywając ledwie dziesięć punktów.

Druga partia miała całkowicie inne przebieg niż pierwsza. Na parkiecie pojawiła się odmieniona Nafta i na pierwszej przerwie technicznej to gospodynie prowadziły 8:6. Jednak Atomówki miały doskonale spisującą się w ataku Podolec, która wyprowadziła swój zespół na sześć punktów przewagi (11:17). Wtedy to trener gospodyń- Wiesław Popik wziął czas, a na placu gry pojawiła się Magdalena Hawryła. Środkowa pilskiego zespołu, swoją trudną zagrywką spowodowała, że na tablicy wyników był remis (22:22) i o losach seta zadecydowała jego końcówka, którą lepiej wytrzymał zespół z Sopotu.
Wiesław Popik nie miał powodów do radości po meczu z Atomem Wiesław Popik nie miał powodów do radości po meczu z Atomem
Trzeci set od samego początku był bardzo wyrównany. Pilanki, chcąc myśleć o zdobyciu jakichkolwiek punktów, musiały wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Po pierwszej przerwie technicznej, na której przegrywały jednym punktem, to one zaczęły dyktować warunki. Zespół doskonale spisywał się w obronie i zaczął zdobywać punkty blokiem. Spowodowało to, że na drugiej przerwie technicznej gospodynie niesione dopingiem swoich kibiców prowadziły czterema "oczkami" i wydawało się, że wygrają tego seta. Wtedy to w szeregach zespołu z Piły nastąpiło rozluźnienie, które bezwzględnie wykorzystały sopocianki.

Mimo iż mecz zakończył się w trzech setach to poza pierwszą partią był bardzo wyrównany. PGNiG Nafta udowodniła, że jest drużyną z charakterem. Natomiast Atom Trefl, że w tym sezonie ich celem jest zdobycie po raz kolejny tytułu mistrzowskiego.

PGNiG Nafta Piła - Atom Trefl Sopot  0:3 (10:25, 24:26, 20:25)