Puchar Rosji: Zenit Kazań poległ w starciu z Dynamem Moskwa, minimalna wygrana zespołu Grozera

W pierwszym dniu Pucharu Rosji siatkarzy Dynamo Moskwa pokonało Zenit Kazań, zaś Biełogorie Biełgorod okazało się niewiele lepsze od Gazpromu-Jugry Surgut.

Tomasz Rosiński

Dynamo prowadziło już 2:0 w starciu z Zenitem, lecz w trzecim i czwartym secie złapało zadyszkę, a o wyniku spotkania miał przesądzić tie-break. Piąta partia była od początku do końca bardzo wyrównana, zaś decydujące akcje lepiej rozegrali siatkarze z Moskwy (17:15) i to oni zwyciężyli całą rywalizację 3:2.

Dynamo Moskwa do zwycięstwa poprowadził duet: Denis Birjukow (23 pkt.) oraz Paweł Krugłow (20 pkt.).

Dynamo Moskwa - Zenit Kazań 3:2 (25:20, 25:23, 14:25, 18:25, 17:15)

Dynamo Moskwa: Grankin (3), Birjukow (23), Holt (9), Szczerbinin (5), Krugłow (20), Boldyrew (12), Obmoczajew (libero) oraz Jermakow (libero), Kołodinski (1), Popow (2), Markin (1), Dubrowin.

Zenit Kazań: Anderson (17), Apalikow (5), Siwożelez (5), Grbić (3), Abrosimow (8), Michajłow (24), Wierbow (libero) oraz Kobzar, Jakowlew (10), Wołkow (6), Poletajew.

***

Obrońca mistrzowskiego tytułu, Biełogorie, musiał się sporo namęczyć, żeby pokonać Gazprom-Jugrę. Ekipa z Biełgorodu wprawdzie zwyciężyła dwa pierwsze sety (do 15 i 30), lecz później do głosu zaczęli dochodzić siatkarze z Surgutu, którzy wygrali trzecią i czwartą odsłonę 25:10 oraz 28:26. W tie-breaku do swojej dobrej gry wrócili gospodarze Final Six Pucharu Rosji, i to oni wygrali piątą część meczu 15:11, zaś cały pojedynek 3:2.

Najlepiej punktującym w zwycięskiej drużynie okazał się Georg Grozer (20 pkt.).

Gazprom-Jugra Surgut - Biełogorie Biełgorod 2:3 (15:25, 30:32, 25:10, 28:26, 11:15)

Gazprom-Jugra Surgut: Aleksiew (12), Todorow (4), Antipkin (2), Smoljar (9), Czeremisin (27), Rodiczew (8), Kabeszow (libero) oraz Snegirew (libero), Jewtuchin, Szczadiłow (2), Chefranow, Suworow (2).

Biełogorie Biełgorod: Grozer (20), Pantelejmonienko (19), Bogomołow (10), Muserski (12), Ilinych (16), Travica (5), Bragin (libero) oraz Fomenko, Kazakow (1), Kosariew, Stepanjan (libero), Żygałow (1), Bagriej.