Siódemki odetchnęły z ulgą - relacja z meczu Siódemka SK bank Legionovia Legionowo - Pałac Bydgoszcz

Legionovia przerwała złą passę i pokonała u siebie Pałacanki 3:0. Dzięki temu niezwykle cennemu zwycięstwu, awansowała na ósme miejsce w tabeli i zwiększyła swoje szanse na awans do rundy play-off.

Dominika Baran

Trzy punkty - tylko taki cel mógł przyświecać siatkarkom Legionovii przed meczem z Pałacem Bydgoszcz. Po ostatnich porażkach, podopieczne Macieja Kosmola za wszelką cenę chciały dać kibicom powody do zadowolenia.

Początek spotkania zapowiadał się dla gospodyń bardzo optymistycznie. Wyraźna przewaga na siatce, szczególnie w bloku, dawała im pewność siebie i trzypunktowe prowadzenie już przy pierwszej przerwie technicznej (8:5). Bydgoszczanki próbowały pokonać przeciwniczki sprytem, ale ich zagrania często kończyły się na górnej taśmie lub w aucie. Dobra passa Siódemek skończyła się jednak w okolicach dwudziestego punktu. Kilka błędów, brak koncentracji i z sześciopunktowej przewagi nic nie pozostało. Szczęście w tym secie było jednak po stronie siatkarek Legionovii, które lepiej wytrzymały nerwową końcówkę tej partii.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Mało mogliśmy oglądać w Legionowie pięknej siatkówki. Obie drużyny popełniały sporo błędów na zagrywce, a kiepskie przyjęcie utrudniało wykonanie skutecznego ataku. Przeważały lekkie plasy, a na mocne zbicia decydowała się głównie Tamara Kaliszuk. By wzmocnić siłę rażenia swojej drużyny, trener Kosmol dał szansę Aleksandrze Wójcik. Młoda przyjmująca nie bała się uderzyć, ale jej próby często blokowały Pałacanki. Za to właśnie przy jej zagrywce Legionovia odrobiła straty, kiedy wydawało się, że Pałac nie da już sobie wyrwać zwycięstwa. Od stanu 21:24, przyjezdne popełniły cztery błędy w ataku i na własne życzenie przegrały wygrany set.
Pałac Bydgoszcz ciągle pozostaje z trzema punktami i jednym zwycięstwem w lidze na koncie Pałac Bydgoszcz ciągle pozostaje z trzema punktami i jednym zwycięstwem w lidze na koncie
Szkoleniowiec Siódemki postanowił dać większy kredyt zaufania dwóm swoim młodym podopiecznym - w trzecim secie na parkiecie pozostała zarówno Ola Wójcik, jak i Karolina Szymańska. Najlepiej w ofensywie poczynała sobie jednak Tamara Rakić, a jej skuteczne ataki spowodowały, że na twarzach gospodyń w końcu pojawił się uśmiech. Młode siatkarki Pałacu popełniały zaś szkolne błędy. Wielokrotnie odbijały się od legionowskiego bloku, a często za darmo oddawały piłki na drugą stronę siatki. Rozpędzone zawodniczki Siódemki nie pozwoliły sobie wyrwać zwycięstwa w tym secie i odprawiły przeciwniczki z kwitkiem.

Siódemka SK bank Legionovia - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:23, 29:27, 25:21)

Siódemka SK bank Legionovia Legionowo: Raonić, Rakić, Sołodkowicz, Tomsia, Barfield, Jóźwicka, Rybaczewska (libero) oraz Łukaszewska, Bąk, Wójcik, Szymańska, Saad

Pałac Bydgoszcz: Połeć, Twardowska, Sawoczkina, Naczk, Karczmarzewska-Pura, Kaliszuk, Wysocka (libero) oraz Biedziak, Korabiec, Fojucik, Głaz, Dybek

MVP: Aleksandra Wójcik