PP: Obrończynie tytułu za silne dla AZS KSZO - relacja z meczu AZS KSZO Ostrowiec Św. - Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza

Mimo podjętej walki, ekipa Tauronu Dąbrowa Górnicza okazała się za silna dla lidera I ligi. Ostrowczanki przegrały w trzech partiach z wyżej notowanym rywalem, jednak pokazały się z dobrej strony.

Anna Soboń
Anna Soboń

Ekipa AZS KSZO przystąpiła do pojedynku z zespołem z Dąbrowy Górniczej w mocno zmienionym składzie niż zazwyczaj w spotkaniach ligowych. Od początku spotkania zagrały Ewelina Tobiasz, Dorota Dydak i Magdalena Soter. Sztab szkoleniowy i same siatkarki z hutniczego miasta nie ukrywały przed spotkaniem, że najważniejsza jest dla nich walka o Orlen Ligę, choć zapowiadały podjęcie rękawicy z wyżej notowanymi rywalkami. Tylko początek pierwszego seta można uznać za wyrównana walkę obu zespołów (3:3). Później to obrończynie tytułu panowały na parkiecie i to one raz po raz powiększały przewagę nad ekipą AZS KSZO. Już przy stanie 5:8 trener akademiczek musiał poprosić o pierwszy czas. Niewiele jednak zmieniło to obraz gry i przy 7:12 szkoleniowiec pomarańczowo-czarnych po raz drugi poprosił o przerwę. Różnica klas nadal jednak była widoczna i ekipa Tauronu sukcesywnie zbliżała się do zakończenia seta (10:18, 13:22). Pierwszą piłkę setową (14:24) ostrowczankom udało się obronić, jednak przy skutecznym ataku Aleksandry Liniarskiej z obejścia ekipa gospodyń była już bezradna i przegrała do 15.

W drugiej partii ekipa gości szybko odskoczyła na trzy oczka (1:4), jednak niesione dopingiem swoich kibiców ostrowczanki starały się gonić niekorzystny wynik. Do stanu 14:16 podopieczne trenera Dariusza Parkitnego trzymały się blisko rywalek, jednak te szybko postanowiły odskoczyć na kilka oczek (14:21). Bezsprzecznie to ekipa gości królowała na parkiecie i pozwoliła pomarańczowo-czarnym na zdobycie jeszcze tylko czterech oczek. Dzieło w postaci drugiego zwycięskiego seta zakończyła skutecznym atakiem Katarzyna Urban.

Trzecia odsłona była najbardziej wyrównana i emocjonująca, bo to właśnie w niej zespół AZS KSZO najbardziej przeciwstawił się drużynie Tauronu. Ostrowczanki dzielnie walczyły i do stanu po 16 kibice w Ostrowcu Świętokrzyskim mieli okazje obejrzeć wiele ciekawych akcji z obu stron. Lepiej końcówkę wytrzymały obrończynie tytułu i to one - mimo nerwowych ostatnich minut pojedynku - wyszły z niego zwycięsko, pokonując AZS KSZO w trzecim secie do 23 i w całym meczu 3:0.

MVP spotkania została wybrana Katarzyna Zaroślińska (Tauron).

Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane 15 lutego (wstępnie) w Dąbrowie Górniczej. Zwycięzca dwumeczu awansuje do ćwierćfinału, gdzie czeka już Impel Wrocław.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. - Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza 0:3 (15:25, 18:25, 23:25)

AZS KSZO: Hatala, Tobiasz, Soter, Ganszczyk, Dydak, Bawoł, Stefańska (libero) oraz Ślęzak, Piekarczyk, Brojek, Kosiorowska, Ścibisz (libero).

Tauron: Zaroślińska, Camberci, Adams, Gonzaga, Liniarska, Staniucha-Szczurek, Strasz (libero) oraz Urban, Kaczmar.