Puchar Włoch: Wołosz w półfinale! Tokarska odpadła

Wielki wyczyn drużyny Joanny Wołosz. Zespół reprezentantki Polski - Yamamay Busto Arsizo - zagra w półfinale Pucharu Włoch.

Anna Jawor
Anna Jawor
Popularne Motyle w końcu przełamały swoją niemoc w starciach z Imoco Conegliano. Podopieczne Carlo Parisiego w pierwszym meczu Pucharu Włoch przegrały 1:3, w środę siatkarki Yamamay zdołały odrobić tę stratę i awansowały do Final Four rozgrywek. Ekipa Joanny Wołosz wygrała 3:1, a w decydującym złoty secie, który miał bardzo dramatyczny przebieg, zwyciężyła 19:17.

Do sukcesu klub z Busto Arsizio poprowadziły dwie skrzydłowe Serena Ortolani (18 pkt.) i Anne Buijs (18 pkt.). Joanna Wołosz rozegrała całe spotkanie w barwach Yamamay. Nasza rozgrywająca zapisała na swoim koncie 1 as serwisowy. Od włoskich statystyków Polka otrzymała notę - 6,0.

W kolejnej fazie Pucharu Włoch nie zobaczymy za to Mai Tokarskiej. Jej zespół - Igor Gorgonzola Novara - po raz drugi przegrał z Foppapedretti Bergamo i odpadł z rozgrywek. Mimo porażki 1:3, polska środkowa może być zadowolona ze swojej postawy. Tokarska zdobyła 10 pkt. dla swojej ekipy (9-atakiem, skuteczność 64 procent, 1-blokiem).

W środę obok Yamamay i Foppapedretti awans do Final Four wywalczył Liu-Jo Modena, który pokonał 3:1 Pomi Casalmaggiore.

Imoco Conegliano - Yamamay Busto Arsizio 1:3 (22:25, 20:25, 25:18, 22:25) złoty set 17:19;

Foppapedretti Bergamo - Igor Gorgonzola Novara 3:1 (25:20, 18:25, 25:19, 25:19);

Liu Jo Modena - Pomi Casalmaggiore 3:1 (25:18, 21:25, 25:22, 25:23).

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Liga azerska: "Polskie" zespoły zwycięskie, kolejna zmiana formatu rozgrywek