Superliga: Pewne zwycięstwo Fakieła, dobry występ Michała Winiarskiego, wygrana rywala PGE Skry

W meczu 11. kolejki ligi rosyjskiej, Fakieł Nowy Urengoj dość pewnie uporał się z VC Grozny, a Michał Winiarski mógł być zadowolony ze swojego występu.

Tomasz Rosiński

Fakieł bardzo dobrze rozpoczął mecz z ekipą z Grzonego, gdyż wygrał dwa pierwsze sety kolejno do 17 oraz 14. W trzeciej partii w szeregi ekipy z Nowego Urengoju ewidentnie wkradło się zbytnie rozluźnienie, co zaowocowało porażką (16:25). Wygrana w trzeciej odsłonie dobrze wpłynęła na VC, gdyż zespół ten uwierzył, że można skutecznie powalczyć z podopiecznymi Ferdinando De Giorgiego. Ostatecznie Fakieł Nowy Urengoj wygrał czwartą część pojedynku po grze na przewagi (29:27), zaś całe spotkanie 3:1.

Winiarski zapisał na swoim koncie 11 punktów, atakując na poziomie 45-procent. Polak przyjmował pozytywnie ze skutecznością 65-procentową, zaś perfekcyjnie 30-procentową.

Gubernija Niżny Nowogród, rywal PGE Skry Bełchatów w półfinale Pucharu CEV, w czterech setach pokonała Prikamie Perm. Nikołaj Pawłow zdobył w tym spotkaniu aż 32 punkty (56-proc. skuteczność).