Ekspert typuje: Piotr Łuka o III kolejce spotkań PlusLigi

W drugiej kolejce PlusLigi nie było większych emocji- gładkie zwycięstwa takich zespołów jak Resovii Rzeszów czy Jastrzębskiego Węgla sprawiły, że niektórzy zaczęli trochę ostrożniej wypowiadać się na temat siły naszej ligi. Największym hitem minionej kolejki okazało się spotkanie mistrza z wicemistrzem kraju. Skra Bełchatów w trzech setach pokonała Częstochowę, która nawet nie podjęła rękawicy. W trzeciej kolejce najbardziej interesująco zapowiada się mecz między AZS-em Olsztyn a Skrą Bełchatów. Tym razem Piotr Łuka, przyjmujący Resovii Rzeszów, przedstawił nam swoje typy wyników spotkań trzeciej kolejki PlusLigi mężczyzn.

Paulina Reczkowska

Domex Tytan AZS Częstochowa- Trefl Gdańsk
Typ: 2:3
Myślę, że w tym pojedynku, mimo wszystko, wygra Trefl Gdańsk, który w ostatniej kolejce odpoczywał, a w Częstochowie są dosyć duże zawirowania, co widać w ostatnich dniach. Po dwóch kolejnych porażkach na pewno duża presja na tym zespole i uważam, że Gdańsk jest w stanie wywieźć może nie komplet punktów, ale zrobić niespodziankę i wygrać.

AZS UWM Olsztyn- PGE Skra Bełchatów
Typ: 1:3
Jest to na pewno szlagier tej kolejki, ale nie upatrywałbym tutaj wielkiej niespodzianki. Mecze Olsztyn kontra Bełchatów zawsze budziły jakąś sensację. Myślę, że Olsztyn jest potencjalnie słabszy od Bełchatowa i dlatego Skra wygra 3:1.

KS Jastrzębski Węgiel- J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska
Typ: 3:0
Tutaj obędzie się bez niespodzianki i Jastrzębie u siebie na hali zdobędzie komplet punktów. Zespół Politechniki sprawił dużą niespodziankę wygrywając w Częstochowie, ale w ostatniej kolejce widać było, że nie starczyło umiejętności na zespół z Olsztyna. Myślę, że na wyjeździe w Jastrzębiu, gdzie gra się wszystkim drużynom bardzo ciężko, Jastrzębie jednak zwycięży bez utraty seta.

ZAKSA Kędzierzyn- Koźle: Delecta Bydgoszcz
Typ: 3:0
ZAKSA miała duże problemy jeżeli chodzi o kontuzje zawodników. Odpoczęli jednak- w ostatniej kolejce nie grali, bo mają przełożony mecz z Gdańskiem, także tutaj upatrywałbym faworyta w zespole z Kędzierzyna. Z Delectą mieliśmy okazję się spotkać na wyjeździe w ostatni weekend, także myślę, że Kędzierzyn potencjalnie jest dużo mocniejszym zespołem. Gra u siebie i też nie będzie miał problemu w odniesieniu zwycięstwa za trzy punkty.

Asseco Resovia Rzeszów- Jadar Radom
Typ: 3:0
Wiadomo, że typ może być tylko jeden, czyli nasze zwycięstwo za trzy punkty i myślę, że jest to bardzo realne. Po pierwszym meczu i pierwszej wpadce dwa tygodnie temu z ZAKSĄ u siebie myślę, że już wszyscy ochłonęli i podejdziemy do tego meczu na pewno troszeczkę inaczej. Jesteśmy tutaj faworytem, więc myślę, że wygramy za trzy punkty. Chciałbym żeby to było zwycięstwo w trzech setach.