Serie A: Lube Banca Macerata odwróciła losy meczu, zespół Bartmana o krok od półfinału!

Zespoły, w których grają Zbigniew Bartman oraz Bartosz Kurek, czyli Casa Modena i Lube Banca Macerata są już blisko gry w półfinale ligi włoskiej. Casa pokonała Trentino, zaś Lube Calzedonię.

Tomasz Rosiński

Drużyna z Maceraty była już dość blisko niespodziewanej porażki przed własną publicznością, gdyż przegrywała 0:2 w setach, lecz była w stanie odwrócić losy rywalizacji i zwyciężyć po tie-breaku.

Kurek zdobył w tym pojedynku zaledwie 2 punkty (40 proc. skuteczność w ataku; 2 błędy, 1 raz blokowany; 2/5). Polak miał problemy w przyjęciu (9 przyjęć, 3 błędy; 33-proc. przyjęcie pozytywne, 11-proc. przyjęcie perfekcyjne), przez co został zmieniony w drugim secie przez Simone Parodiego (18 pkt., 67-proc. skuteczność w ataku) i już nie pojawił się na boisku.

W starciu Trentino z Casą gospodarze mieli inicjatywę tylko do stanu 15:9 w pierwszym secie. Kiedy wydawało się, że ekipa z Trydentu nie wypuści z rąk tak stworzonej przewagi, do pracy wzięli się przyjezdni, szczególnie za sprawą dobrze zagrywającego Zbigniewa Bartmana, którzy najpierw zbliżyli się do rywali (16:15), a po grze na przewagi byli w stanie ich przegonić (26:28). Od tego momentu podopieczni Angelo Lorenzettiego zaczęli dominować, zaś umiejętnie grą modeńczyków kierował Bruno Rezende (12:25, 21:25), dzięki czemu Casa Modena wygrała mecz 3:0.

Bartman zapisał na swoim koncie 14 "oczek" (9-atak, 1-blok, 4-zagrywka), atakując na poziomie 56-procent (9/16).

Świetnie spisujący się w tym sezonie Aleksandar Atanasijević poprowadził swój zespół, Sir Safety Perugia, do wygranej w czterech partiach z Bre Banca Lannutti Cuneo. Serb wywalczył w tym pojedynku 28 punktów, kończąc 68-procent swoich akcji w ofensywie.

Copra Piacenza miała problemy z Altotevere tylko w inauguracyjnej odsłonie, którą przegrała 24:26. Pozostałe sety wicemistrzowie Włoch pewnie zwyciężyli (kolejno do 18, 18, 16), a całą rywalizację 3:1. MVP spotkania został wybrany Roberlandy Simon (20 pkt., 67-proc. skuteczność w ataku; 8 punktów blokiem).