Podsumowanie 3. dnia mistrzostw Polski juniorek - poznaliśmy półfinalistki

Rywalizacja grupowa w mistrzostwach Polski juniorek w siatkówce dobiegła końca. Po trzech kolejkach poznaliśmy półfinalistki, które w sobotę powalczą o wielki finał kętrzyńskiej imprezy.

Piotr Jagiełło

Jako pierwsze w piątek na parkiecie zameldowały się zespoły MOS Wola Warszawa i MOS Wieliczka. Podopieczne Artura Wójcika wypełniły swoje zadanie i zanotowały trzecie zwycięstwo, odniesione tym razem w mniej dramatycznych okolicznościach. Co prawda warszawianki straciły seta, ale prezentowały solidną grę i wygrały grupę A.

UMKS MOS Wola Warszawa vs MKS MOS Wieliczka 3:0 (25:16, 25:21, 19:25, 25:16)
MVP: Izabella Szyjka (libero)

Wielkie siatkarskie show zgotowały ekipy z Gdańska i Mysłowic. Zwycięstwo przechodziło z rąk do rąk, ale ostatecznie po tie-breaku awans do półfinału wywalczyły zawodniczki Witolda Jagły. MVP spotkania wybrano Magdalenę Damaskę, o której w ciepłych słowach wypowiadał się również trener seniorskiej kadry, Piotr Makowski.

Energa Gedania Gdańsk vs Silesia Volley Mysłowice 3:2 (18:25, 25:10, 19:25, 25:19, 15:13)
MVP: Magdalena Damaske

W grupie B pewne rozstrzygnięcia zapadły już po drugiej kolejce. O pierwsze zwycięstwo walczyły MKS Świdnica i PTPS Piła. Po kolejnym tie-breaku zwycięstwo stało się udziałem pilanek, które nie grały regularnie, ale w piątym secie wykazały większą klasę. Podziw wzbudzała gra Anny Stencel - środkowa była zabójczo skuteczna. Po czterech setach legitymowała się ponad 70 procentową skutecznością przy 19 atakach.

PTPS Piła vs MKS Świdnica 3:0 (25:20, 18:25, 25:18, 11:25, 15:13)
MVP: Anna Stencel

Ostatni mecz decydował o układzie sił w grupie B.Pałac Bydgoszcz zachowuje miano niepokonanego, tym razem odprawiając z kwitkiem waleczne siatkarki Orła Malbork w trzech setach. Doceniona została rozgrywająca Karolina Szczygieł, która zgarnęła nagrodę MVP spotkania.

Pałac Bydgoszcz vs Orzeł Malbork 3:0 (25:20, 25:18, 25:15)
MVP: Karolina Szczygieł