Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Cerrad Czarni Radom - Effector Kielce: oceny SportoweFakty.pl

Piątkowy mecz pomiędzy Czarnymi a Effectorem zakończył rywalizację o siódme miejsce PlusLigi. Po tym spotkaniu oceniliśmy postawę zawodników obu drużyn.

Piotr Dobrowolski
Piotr Dobrowolski

Oceny graczy Cerrad Czarnych Radom po drugim meczu o siódme miejsce PlusLigi (skala 1-6):

Rozgrywający:

Michał Kędzierski - 4,5

Młody zawodnik kolejny raz pokazał, że drzemią w nim spore możliwości. Ani razu nie został zmieniony przez Bartłomieja Neroja. Urozmaicał grę Czarnych, o czym świadczy duża liczba piłek dostarczonych do środkowych - łącznie 28. Choć brakuje mu jeszcze techniki i doświadczenia, to trzeba przyznać, że posyła na skrzydła szybkie piłki. Po zesżłotygodniowej wygranej w Kielcach trener Robert Prygiel słusznie na niego postawił.

Środkowi:

Bartłomiej Grzechnik - 5,5

Kolejny młody i niezwykle uzdolniony siatkarz "otarł się" o perfekcyjny występ. Atakował aż 19 razy, notując 74-procentową skuteczność! Ocena byłaby jeszcze wyższa, gdyby dołożył trochę więcej do zdobytych dwóch punktów w bloku. Nie ma jednak co ukrywać, że był najlepszym zawodnikiem swojej drużyny w piątkowym starciu.

Adam Kamiński - 4,5

Kanadyjczyk otrzymał dużo mniej piłek od rozgrywającego, ale na 9 prób z powodzeniem zakończył 7. Raz zablokował rywali. W porównaniu z ostatnimi spotkaniami, przede wszystkim z Politechniką Warszawską, spisał się dużo, dużo lepiej.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Przyjmujący:

Dirk Westphal - 4,5

W ostatnim meczu sezonu Niemiec przypomniał, że stać go na grę na dobrym poziomie. Zbijał aż 37 razy, myląc się zaledwie raz. Pięciokrotnie został zablokowany, ale na tak dużą liczbę ataków zanotował niezłą, 43-procentową skuteczność. Był również najczęściej "ostrzeliwanym" przyjmującym. Zagrywki przeciwników odbierał 32 razy, myląc się tylko dwukrotnie.

Kamil Gutkowski - 3

O ile we wcześniejszych spotkaniach był bez cienia wątpliwości najlepszym zawodnikiem swojego zespołu na tej pozycji, o tyle tym razem jego postawa pozostawiła wiele do życzenia. Można zaryzykować stwierdzenie, że lepiej czuje się jednak w roli wchodzącego z ławki. Choć odpowiedzialny jest głównie za przyjęcie i w tym elemencie spisał się dobrze, to skuteczność w jego wykonaniu była kiepska - zaledwie 27 procent.

Jakub Wachnik - 4,5

W czwartym secie zastąpił ocenionego wyżej kolegę i dobrze wywiązał się ze swojej roli. Przyjmował na poziomie 69 procent, skończył 4 na 10 ataków. Wniósł w szeregi Czarnych pozytywną energię.

Atakujący:

Wytze Kooistra - 5

Na Holendra zawsze można liczyć. Potwierdził to i w piątek, zdobywając najwięcej, bo 19 punktów ze swojej drużyny. 37-procentowa skuteczność w ataku, aż 4 asy serwisowe i szczelny blok złożyły się na ten dorobek.

Bartłomiej Bołądź - 4

Na boisko wszedł w trudnym momencie, gdy jego zespół przegrywał wysoko w trzeciej partii. Wtedy wlał jeszcze trochę nadziei w serca radomskich kibiców, posyłając na drugą stronę siatki 2 punktowe zagrywki.

Libero:

Adam Kowalski - 3,5

Jak na zawodnika odpowiedzialnego tylko za dwa elementy, mógł spisać się lepiej. Zanotował 41 procent dokładnego przyjęcia, w tym 36 perfekcyjnego. Starał się w obronie, choć nie podbił tak wielu piłek, jak chociażby dwa tygodnie temu przeciwko Politechnice.

Szczęśliwa "siódemka" dla Czarnych - relacja z meczu Cerrad Czarni Radom - Effector Kielce

Czy zgadzasz się z ocenami portalu SportoweFakty.pl?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×