WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Zespół mistrzyń Włoch przestaje istnieć!

Tego nie spodziewał się nikt: zarząd Rebecchi Nordmeccanica Piacenza podjął decyzję o pożegnaniu się ze wspierania siatkówki i wycofania zespołu z rozgrywek we Włoszech i w Europie.
Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

Najważniejszą przyczyną tak drastycznego kroku zarządzającej klubem od 2001 roku rodziny Rebecchi i Antonio Cerciello, honorowego prezesa Rebecchi Nordmeccanica Piacenza jest trwający od lat spór z władzami miasta dotyczący użytkowania hali PalaBanca. Władze mistrza Włoch nie doczekały się odpowiedzi ze strony magistratu Piacenzy dotyczącej trzyletniego planu gospodarowania obiektem i najwyraźniej ta bierność przelała czarę goryczy. - Nie ma już czasu i miejsca na negocjacje, decyzja została podjęta. Oficjalnie informujemy o rezygnacji z siatkówki - słowa prezesa były szokiem dla całego włoskiego środowiska piłki siatkowej. Jeszcze 10 dni temu siatkarki Giovanniego Caprary z dumą odbierały zasłużone złote medale Serie A1 po trzykrotnym pokonaniu w finale rozgrywek Yamamay Busto Arsizio i nie było mowy o jakichkolwiek planach zakończenia działalności.

W poprzednim sezonie ekstraklasy siatkarek w Italii dochodziło do wycofywania się zespołów o fatalnej kondycji finansowej, jak Icos Crema czy Liu-Jo Modena, w trakcie sezonu, jednak w przypadku drużyny z Piacenzy nic nie wskazywało na to, że dojdzie do skreślenia jej zarówno z listy uczestników Serie A, jak i Ligi Mistrzyń. Jeżeli utytułowany klub przestanie istnieć, będzie to oznaczało, że takie zawodniczki jak Lise van Hecke, Floortje Meijners czy Francesa Ferretti będą musiały szukać nowych pracodawców. - Przepraszamy naszych kibiców, mam nadzieję, że zrozumieją oni nadzwyczajne przyczyny, jakie nas zmusiły do tego kroku. Chcieliśmy nadal inwestować w lokalny sport, ale nie dano nam do tego odpowiednich gwarancji - tłumaczył Cerciello. 

Prezes żeńskiej ligi Mauro Fabris wyraził nadzieję, że mimo deklaracji rodziny Rebecchi uda się uratować zespół mistrza kraju. - Mam nadzieję, że mediacja z udziałem miasta przyniesie rezultat i że unikniemy zrealizowania się czarnego scenariusza - oświadczył, wyrażając przy tym ubolewanie nad samym faktem zaistnienia sytuacji, w której nie umożliwia się czołowemu klubowi ligi właściwego zarządzania sportową infrastrukturą. 

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
sportpiacenza.it/volleyball.it

Komentarze (2):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • zaksiak 0
  Najgorsze jest to, że to właśnie miasto, które promują w Europie i w samych Włoszech sprawia im tyle kłopotów.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • oyster 0
  Siatkówka w Piacenzy w fatalnej sytuacji - zarówno klub męski, jak i żeński. Szkoda tak silnego ośrodka. Chyba nikt się nie spodziewał takich decyzji, bo i poziom i wyniki obu ekip do tej pory były naprawdę bardzo dobre.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×