LŚ: Polscy siatkarze czekali na wyjazdowe zwycięstwo z Brazylią aż 12 lat i się doczekali

Reprezentacja Polski siatkarzy po 12 latach doczekała się wyjazdowego zwycięstwa z kadrą Brazylii w ramach rozgrywek Ligi Światowej.

Tomasz Rosiński
Polacy wygrywając 30 maja 2014 roku w Marindzie z Brazylia w trzech setach, przerwali dwunastoletni okres bez wyjazdowego zwycięstwa z brazylijskim zespołem. Łącznie jest to 9 tryumf biało-czerwonych przy 28 sukcesach Kanarkowych.
Polscy siatkarze byli w świetnych humorach po wygranej z Brazylią (źródło: Facebook) Polscy siatkarze byli w świetnych humorach po wygranej z Brazylią (źródło: Facebook)
Po raz ostatni polscy siatkarze pokonali Canarinhos 3:0 (25:21, 25:22, 27:25) na ich terenie 12 lipca 2002 roku pod wodzą selekcjonera Waldemara Wspaniałego przy ogłuszającym dopingu 10 tysięcy miejscowych kibiców.

Składy z meczu Brazylia - Polska (0:3) rozegranego w 2002 roku:

Brazylia: Giba (12), Andre Nascimento (10), Gustavo Endres (2), Bitencourt (9), Dante Amaral (3), Randow Henrique (9), Sergio (libero) oraz Elgarten, Rodrigues.

Polska: Zagumny, Świderski (17), Gruszka (10), Nowak (7), Murek (8), Szczerbaniuk (6), Musielak (libero) oraz Papke, Prygiel.