KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Szeroka kadra reprezentacji Polski na World Grand Prix

Piotr Makowski wybrał 22 zawodniczki, które będą brane pod uwagę przy ustalaniu składów na kolejne turnieje tegorocznego cyklu WGP.

Marcin Olczyk
Marcin Olczyk
Jak donosi oficjalny serwis klubowy Atomu Trefla Sopot wśród wybranek selekcjonera znalazło się aż sześć zawodniczek brązowego medalisty Orlen Ligi. Nową twarzą w zestawieniu jest Zuzanna Efimienko, która w tym roku w kadrze jeszcze nie występowała.

Przypomnijmy, że po reorganizacji cyklu World Grand Prix Polska znalazła się w drugiej dywizji tych rozgrywek obok: Peru, Portoryko, Argentyny, Holandii, Kanady, Kuby i Belgii. Biało-czerwone zagrają w trzech turniejach fazy interkontynentalnej, a następie w dniach 15-17 sierpnia wystąpią w Koszalinie jako gospodynie turnieju Final Four, którego zwycięzca awansuje do Final Six World Grand Prix 2014.

Pełny skład reprezentacji Polski na cykl World Grand Prix 2014:

Rozgrywające: Izabela Bełcik, Gabriela Jasińska, Emilia Kajzer, Joanna Wołosz.

Atakujące: Katarzyna Zaroślińska, Izabela Kowalińska, Malwina Smarzek, Tamara Kaliszuk.

Przyjmujące: Klaudia Kaczorowska, Elżbieta Skowrońska, Natalia Kurnikowska, Daria Paszek, Julia Twardowska, Aleksandra Wójcik.

Środkowe: Maja Tokarska, Zuzanna Efimienko, Agnieszka Kąkolewska, Katarzyna Połeć, Aleksandra Sikorska.

Libero: Agata Durajczyk, Dorota Medyńska, Anna Korabiec.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Blog Vitala Heynena - trener mistrzów świata pisze specjalnie dla Czytelników WP!

Czy Polki mogą wygrać turniej finałowy II dywizji World Grand Prix?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
atomtrefl.pl
Komentarze (9)
 • Sotar Zgłoś komentarz
  A Bednarek- Kasza wylatuje wtedy na wycieczkę all inclusive i na dodatek last minute? Pamiętam, że wstępnie na WGP była zgłoszona i zapowiedziała, że będzie grała. Dlaczego u Nas w
  Czytaj całość
  kraju ze siatkarek przed 30 - stką i trochę po robi się "emerytki" które trzeba nakłaniać go gry w reprezentacji bo są ciągle zmęczone? To, że teraz mamy taki skład jaki mamy nie jest moim zdaniem wynikiem złego systemu szkoleń a po prostu leniwych zawodniczek. Myślę przykładowo o Werblińskiej (w tym sezonie się leczy, ale i tak się miga), Bednarek - Kaszy, Skorupie, Sawickiej, Kaczor, oby nie K. Skowrońska (mam nadzieję, że słowa dotrzyma i wróci). Uzupełnić te zawodniczki młodymi i jest silna reprezentacja, ale trzeba chcieć. Jak skończą karierę nikt nie będzie pamiętał sukcesów klubowych a poświecenie dla reprezentacji. Szacunek za to dla Eli Skowrońskiej, która mimo wieku ciągle gra i ciągle chce. Jeździła na zgrupowania, potem została wysyłana do domu, ale była ZAWSZE na posterunku. Szacunek.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×