Transfery w Serie A: Nemec następcą Sokołowa w Trento, Randazzo w Altotevere, trzech nowych w Piacenzy

Słowacki atakujący Martin Nemec będzie następcą Cwetana Sokołowa w Trentino Volley, zaś Copra Elior Piacenza podpisała kontrakty z trzema nowymi zawodnikami.

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński

30-letni Nemec przeszedł do ekipy z Trydentu z rumuńskiego Tomisu Constanta. Słowak podpisał z Tretnino roczny kontrakt.

- Martin Nemec jest doświadczonym zawodnikiem, który może się pochwalić dobrą grą w międzynarodowych rozgrywkach i jest on zaznajomiony z ligą włoską, gdyż grał w niej przez kilka sezonów w przeszłości - powiedział nowy-stary trener Trentino Volley, Radostin Stojczew.
Klub z Piacenzy, który przed kolejnym sezonem stracił wielu ważnych siatkarzy (m.in. odszedł Luciano De Cecco, Denis Kaliberda, Luca Vettori), wzmocnili: amerykański atakujący Robart Page, środkowy Aimone Alletti i przyjmujący Jacopo Massari. Przed tym z Coprą umowami związali się: Portugalczyk Miguel Rodrigues, Amerykanin Joseph Sunder oraz Valerio Vermiglio. Reprezentant Włoch Luigi Randazzo postanowił przenieść się z Tonno Callipo Vibo Valentia do Altotevere Citta di Castello Pallavolo, a Manuele Marchiani poszedł w drugą stronę.
Luigi Randazzo w barwach reprezentacji Włoch w Lidze Światowej 2014 Luigi Randazzo w barwach reprezentacji Włoch w Lidze Światowej 2014
Belgijski środkowy Pieter Verhees opuścił zespół Andreoli Latina i podpisał kontrakt z Casą Modena. To kolejny transfer modeńczyków, gdyż wcześniej do drużyny dołączyli: Salvatore Rossini, Luca Vettori, Matteo Piano, Nemanja Petrić, zaś umowy przedłużyli: Bruno Rezende i Earvin N'Gapeth.

Holenderski przyjmujący Jeroen Rauwerdink i libero Loris Mania zostali ogłoszeni nowymi graczami Andreoli, natomiast w klubie na kolejny sezon zostaje serbski atakujący Sasa Starović.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×