Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Znamy zasady europejskich kwalifikacji na IO 2016

Wiadomo już, jak będą przebiegać eliminacje strefy europejskiej do siatkarskiego turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro. Odbędą się one w styczniu 2016 roku.
Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

Kontynentalne kwalifikacje siatkarskiej strefy CEV do organizowanych w 2016 roku igrzysk w Rio de Janeiro będa przebiegały następująco: siedem najwyżej sklasyfikowanych narodowych federacji siatkarskich (według europejskiego rankingu CEV kobiet i mężczyzn z dnia 1 listopada 2015), weźmie udział w jednym, pojedynczym olimpijskim turnieju kwalifikacyjnym zorganizowanym przez jednego z uczestnika kwalifikacji. Rozegrane zostaną odrębne turnieje wśród kobiet i mężczyzn. Tylko zwycięzca turnieju zakwalifikuje się do udziału w Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Rio. Turniej kobiet odbędzie się w dniach 3-9 stycznia 2016, a mężczyzn 5-10 stycznia 2016.

Na igrzyska w Rio dostaną się także dwie najlepsze drużyny męskiej i żeńskiej edycji Pucharu Świata, która zostanie rozegrana w przyszłym roku, ponadto pewny udział w turnieju olimpijskim ma pięciu triumfatorów mistrzostw kontynentalnych oraz Brazylia.

Drugie i trzecie zespoły styczniowych zmagań będą miały jeszcze szansę na bilet do Rio w zawodach interkontynentalnych. W przypadku siatkarzy zostaną rozegrane cztery turnieje kwalifikacyjne; dwa w Europie, pozostałe w Japonii i jednym z krajów strefy NORCECA. Do dwóch ostatnich grup zostaną dołączone dwa najwyżej sklasyfikowane zespoły w rankingu FIVB (warunkiem jest, by nie były z tej samej konfederacji). Awans uzyskają zwycięzcy grup.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Na drugi i trzeci zespół kwalifikacji siatkarek czeka turniej eliminacyjny, którego gospodarzem będzie Japonia, a w którym wystąpią także drużyny ze strefy CSV, NORCECA i ASV. Z niego na igrzyska dostaną się trzy najlepsze reprezentacje.

CEV zmienia zasady klasyfikacji drużyn

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
PZPS/FIVB/Inside-Volley

Komentarze (4):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×