WGP, gr. M: Peru bez szans z Portoryko

W drugim meczu "polskiej" grupy, siatkarki z Portoryko w trzech setach rozprawiły się z gospodyniami turnieju, reprezentantkami Peru.

Agata Kołacz
Premierowa odsłona była bardzo zacięta, żadna z drużyn nie była w stanie osiągnąć większego prowadzenia. Walka punkt za punkt trwała aż do stanu 22:22. Wówczas błędy miejscowych wykorzystała Yarimar Rosa i to Portoryko udanie otworzyło rywalizację.
Po zmianie stron podopieczne Jose Mielesa nie pozwoliły swoim przeciwniczkom się rozegrać, szybko narzuciły swój rytm gry, co zaowocowało wysokim prowadzeniem (aż 20:10). Angela Leyva i Carla Rueda robiły w ataku, co mogły, ale dzięki doświadczeniu Aurei Cruz Portoryko wygrało 25:16.

W trzecim secie wydawało się, że Peruwianki wreszcie będą w stanie przeciwstawić się swoim przeciwniczkom. Początek tej części spotkania należał bowiem do nich. Portorykanki jednak ponownie pokazały swoją siłę w ofensywie. Doprowadziły do remisu po 18 i od tego momentu kontrolowały wydarzenia na boisku.

Po stronie Portoryko na wyróżnienie zasłużyły Alexandra Oquendo (15 "oczek") i Aurea Cruz (14). Dla Peru najwięcej punktów zdobyła Carla Rueda (12).

Portorykanki po raz pierwszy wygrały trzy mecze w jednej edycji World Grand Prix.

- To było dla nas bardzo ważne zwycięstwo, bo dzięki niemu sprawa finałowego turnieju w Polsce jest wciąż otwarta - skomentowała Yarimar Rosa, kapitan reprezentacji Portoryko. Z kolei Angela Leyva, kapitan Peru, przypomniała, że jej drużyna składa się z młodych zawodniczek. - Zagrałyśmy źle w drugim secie, później poprawiłyśmy się. Potrzebujemy więcej doświadczenia, jesteśmy młodym zespołem i pracujemy ciężko, by osiągnąć jak najlepsze rezultaty dla naszego kraju.

Peru - Portoryko 0:3 (23:25, 16:25, 22:25)

Peru: Rueda, Munoz, Urrutia, Frias, Leyva, Ortiz, Acosta (libero) oraz Palma, Almeida, Camet

Portoryko: Mojica, Rosa, Cruz, Ocasio K., Oquendo, Ocasio S., Morales, Seilhamer (libero) oraz Venegas, Valentin